[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

حمایت از نظام به‌رغم فشار اقتصادی بر مردم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: آمار قطعی و نهایی تأیید صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس در این استان به ۸۸۱ نفر رسید که از این تعداد ۱۰۰ نفر از بانوان هستند. اسماعیل قزل‌سفلی، دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: در استان در مجموع یک‌هزار و ۴۹۵ نفر برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند که از این تعداد صلاحیت ۳۰۲ نفر در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و ۵۷۹ نفر نیز در سایر حوزه‌های انتخابیه به تأیید نهایی رسید. او ادامه داد: همچنین ۷۸ نفر عدم احراز، ۲۶۰ نفر عدم تأیید، ۸۷ نفر انصراف، ۷۵ نفر عدم برخورداری از شرایط ثبت‌نام و ۱۱۴ نفر نیز پس از عدم تأیید در هیئت‌های اجرایی اعتراض نکرده‌اند.
وی اظهار کرد: از مجموع افراد تأیید صلاحیت شده نهایی، ۳۰۲ نفر مربوط به حوزه انتخابیه شیراز و زرقان است که از این تعداد ۴۳ نفر از بانوان هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: آخرین مهلت انصراف نامزدها هشتم اسفند، آخرین فرصت معرفی نماینده نامزدها برای حضور در شعب نیز یکم تا ۶ اسفند و آخرین فرصت تغییر حوزه انتخابیه نیز ۲۵ بهمن‌ماه جاری است.
قزل‌سفلی افزود: در استان فارس ۷۰ حزب قانونی و شناسنامه‌دار می‌توانند برای انتخابات آتی مجلس لیست اعلام کنند که آخرین فرصت برای انجام این کار نیز دوم اسفند است و هرگونه اعلام لیست فراتر از آنچه در قانون پیش‌بینی ‌شده غیرقانونی است.
وی اظهار کرد: در انتخابات مجلس خبرگان نیز در استان فارس ۶ نفر تأیید شده‌اند که با توجه به اینکه امکان و زمان برای تغییر حوزه‌ها وجود دارد، این تعداد ممکن است افزایش یابد. او گفت: فعالیت تبلیغاتی خبرگان نیز از ۲۵ بهمن آغاز می‌شود و در ساعت هشت صبح دهم اسفند پایان می‌یابد.
افزایش ۱۵ درصدی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در شیراز
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن قدردانی از حضور پرشور و حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تعداد شرکت‌کنندگان در راهپیمایی امسال در شیراز در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد افزایش دارد. قزل‌سفلی افزود: این حضور نشان می‌دهد که به‌رغم فشارها و مشکلات اما از نظام حمایت می‌کنند و با این حضور خود بار مسئولیت مسئولان سنگین‌تر کردند. دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری، ۱۱ اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی