[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

شیراز باید به سمت انسان‌محوری حرکت کند، روزنامه شیراز نوین

حوزه فرهنگی اجتماعی باید با خروج از انزوای چندین ساله، رویکرد خود را از مدیریت زیر ساخت‌ها به سمت و سوی انسان محوری و ایجاد فضاهای شهری با هدف تعامل، ارتباط و گفت و گو سوق دهد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: رسالت اصلی مدیریت شهری تسریع حرکت شیراز در مسیر توسعه پایدار در تمامی ابعاد زیست‌محیطی، اقتصادی و به طور خاص فرهنگی و اجتماعی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، دکترلیلادودمان در مراسم تکریم و معارفه معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، اظهار داشت: اعتقاد راسخ به تسلط رویکرد شهروندمداری و فرهنگ محوری مهمترین گام مدیریت شهری برای تحقق توسعه فرهنگی شهر شیراز است. وی افزود: در این راستا حوزه فرهنگی اجتماعی باید با خروج از انزوای چندین ساله، رویکرد خود را از مدیریت زیر ساخت‌ها به سمت و سوی انسان‌محوری و ایجاد فضاهای شهری با هدف تعامل، ارتباط و گفت و گو سوق دهد.
دکتر دودمان مهم‌ترین مسئله امروز کلان‌شهرهای جهان را مشکلات اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت: مسائلی همچون حاشیه‌نشینی، توزیع نابرابر امکانات رفاهی، عدم توجه به حوزه اوقات فراغت و در نتیجه آن کاهش سن آسیب‌های  اجتماعی در جامعه، نابرابری سرانه‌های  فرهنگی، خدماتی و رفاهی در مناطق مختلف شهر همه از عوامل چالش برانگیز در حوزه اجتماعی شهرها محسوب می‌شود که حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی سهم بسزایی در ساماندهی و رفع آنها دارد؛ چراکه معتقدم ما موظف به ادای «حق شهر» برای تمامی شهروندان از هر طبقه و رسته و گروهی هستیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی