[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

روستاهای نی‌ریز شاهراه ورودی استان فارس، روزنامه شیراز نوین

نشست فنی و کارشناسی بخشدار پشتکوه شهرستان نی‌ریز با مدیر و کارشناسان بنیاد مسکن این شهرستان. 
نشست فنی و کارشناسی بخشدار بخش پشتکوه شهرستان نی‌ریز با  علی اکبر مبین مدیر بنیاد مسکن  شهرستان نی‌ریز با حضور جمعی از کارشناسان بنیاد مسکن این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، فارس علی اکبر مبین   مدیر بنیاد مسکن  شهرستان نی‌ریز دراین نشست با تبیین کارکرد بنیاد مسکن در زمینه توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی اظهار داشت: بسیاری از روستاهای  نی‌ریز شاهراه اصلی ورود به استان فارس است  روستاهای نی‌ریز در این شهرستان کلید ورود به استان فارس است و ساماندهی روستاهای این منطقه و به گردش در آمدن چرخ توسعه روستایی منجر به عمران و آبادانی در شرق استان فارس و بهبود شرایط زیستی روستاییان خواهد بود. مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی‌ریز همچنین به قابلیت‌های روستاهای بخش مرکزی در زمینه توسعه روستایی و گردشگری روستایی اشاره کرد و گفت: باید از همه ظرفیت‌های  قانونی در این زمینه برای توسعه روستایی بهره‌گیری کنیم.  مبین در ادامه به تأثیر خشکسالی و کم بارشی بر فقر و محرومیت در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: از مشکلات مهم مناطق روستایی این شهرستان تأثیر خشکسالی است. بخش عمده‌ای از نیازمندان  و محرومین در نواحی روستایی زندگی می‌کنند و این افراد عمدتاً شامل کشاورزان و کارگران کشاورزی و دیگر افراد هستند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی‌ریز اضافه کرد: بنابراین توجه به اینکه  روستاها در کانون برنامه‌ها و طرح‌های محرومیت‌زدایی و رفع محرومیت قرار دارد برای اثربخشی طرح‌های حمایتی و خدمات‌رسانی مؤثر به محرومین  این طرح‌ها باید در چارچوب برنامه‌های توسعه یکپارچه روستایی اجرا شوند. مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی‌ریز افزود: با توجه به تجربیات گذشته و واقعیات کنونی، بازنگری در رویکردها و راهبردهای توسعه‌ روستایی و تغییر گرایش در جهت خدمت‌رسانی هدفمند، از طریق مشارکت مردم  و توانمندسازی آنان، می‌تواند نقش مؤثری در تأمین نیازهای روستائیان و کشاورزان  در نواحی روستایی داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی