[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

وزیر دفاع: نسخه‌های امنیتی برای خاورمیانه باید در درون آن پیچیده شود، روزنامه شیراز نوین

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران اعلام کرد: نسخه‌های امنیتی که خارج از منطقه تجویز می‌شوند، قابل تحقق و پذیرش نیست و باید هر نسخه‌ای برای امنیت منطقه در خود منطقه پیچیده شود.
سرتیپ امیر حاتمی دیروز سه شنبه در بدو ورود به روسیه برای شرکت در نشست امنیتی مسکو که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود افزود: نسخه‌هایی که خارج از منطقه تجویز می‌شود، به دلیل عدم شناخت ماهیت ارگان‌های منطقه و همین طور عدم تطبیق با منافع ملت‌های منطقه غیرقابل تحقق است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه عدم موفقیت نسخه خارجی برای امنیت منطقه را در سوریه دیدیم افزود: دو ائتلاف برای مبارزه با تروریسم در منطقه شکل گرفت، یک ائتلاف مربوط به محور مقاومت است که با پشتیبانی از سوریه مبارزه واقعی با تروریست‌ها را در پیش گرفت و توانست گروه تروریستی داعش را شکست دهد.
وی افزود: یک طرف دیگر ائتلاف به رهبری آمریکا بود که بسیار گزینشی عمل کرد و آنجا که منافع شان ایجاب می‌کرد، در واقع تروریسم را مدیریت کرد.
سرتیپ حاتمی‌گفت: انشاالله در این نشست (نشست امنیتی مسکو) دیدگاه‌های جمهوری اسلامی‌ایران به صورت مشروح تبیین خواهد شد.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: در دیدار با مقام‌های روسیه همکاری‌های دوجانبه در حوزه نظامی‌پیگیری خواهد شد و همکاری‌های منطقه ای و بین المللی دو کشور در شرایط خوبی قرار دارد.
وی با بیان اینکه امروز توانستیم بر بی‌اعتمادی‌های گذشته غلبه کنیم، اظهار داشت: روابط دوجانبه از شرایط خوبی برخوردار است، امیدواریم این سفر و مذاکراتی که انجام خواهیم داد به این روند شتاب دهد.
هفتمین کنفرانس امنیتی بین المللی مسکو با محوریت مسائل بین المللی و منطقه ای فردا (چهارشنبه) در مسکو برگزار می‌شود.
انتظار می‌رود وزیران دفاع حدود 30 کشور جهان و نیز مقام‌های عالیرتبه کشورهای مختلف در این کنفرانس شرکت کنند.
پیشتر آلکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه در دیدار با وابسته‌های نظامی‌خارجی در مسکو گفته بود: دبیر شورای امنیت روسیه، وزرای دفاع، کشور، امور خارجه، سازمان اطلاعات خارجی، سازمان امنیت فدرال و گارد ملی روسیه در کنفرانس امنیتی مسکو شرکت می‌کنند. 
انتظار می‌رود استفان دی میستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در کنار شمار زیادی از مقام‌های روس، کارشناسان و اساتید دانشگاه در هفتمین دور کنفرانس امنیت بین المللی به میزبانی روسیه، حضور یابند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی