[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

وعده وزیر برای پرداخت حقوق معلمان حق‌التدریسی، روزنامه شیراز نوین

وزیر آموزش و پرورش از کاهش 17 نوع مدرسه خبر داد و گفت: مدارس دانش آموزان استثنایی و تیزهوشان با مدارس عادی ادغام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فخرالدین دانش آشتیانی افزود: دانش‌آموزان استثنایی (معلول حرکتی، ذهنی) به مدارس عادی معرفی می‌شوند و سیاست ما نیز کاهش تعداد مدارس تیزهوشان است.
وی گفت: از نظر روال های تخصصی که در فضاهای تعلیم و تربیت وجود دارد تفکیک دانش آموزان به شکل کنونی صحیح نیست.
دانش آشتیانی تأکید کرد: یکی از موارد بسیار مهم یادگیری در مدرسه یادگیری دانش آموزان از یکدیگر است و دانش آموزان با تفاوت‌های فردی مختلف باید در یک مدرسه حضور داشته باشند تا مفاهیم آموزشی را از یکدیگر فرا گیرند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: وقتی دانش آموزان را از یکدیگر جدا می‌کنیم هم برای دانش آموزان جدا شده و هم برای سایر دانش آموزان این موضوع آسیب زا است.
وی افزود: براساس زیرنظام‌های سند تحول؛ آموزش و پرورش به سمت کاهش تنوع مدارس می‌رود و از نظر من فقط باید یک نوع مدرسه داشته باشیم .
دانش آشتیانی تصریح کرد: در مدارس کشورهای پیشرفته دانش آموزان استثنایی و تیزهوشان در مدارس عادی و در کنار سایر دانش آموزان تحصیل می‌کنند و فقط برای آنها دستیار و مشاور قرار داده و کمتر آنها را در مدارس جدا می‌بینیم.
وی از پرداخت حقوق 30 هزار معلم حق التدریس تا پایان امسال خبر داد و افزود: 2هزار و 700 میلیارد تومان امسال برای پرداخت مطالبات حقوق فرهنگیان در نظر گرفتیم که بخشی از این مطالبات تا شهریور امسال پرداخت شد و حقوق معلمان حق التدریس را نیز امیدواریم تا پایان امسال پرداخت کنیم.
وی همچنین از کاهش حجم کتاب‌های درسی خبر داد و گفت: لازمه اجرای برنامه‌های تربیتی در مدارس کاهش حجم مطالب درسی و افزودن آموزش مهارت‌های اجتماعی و تربیتی به دانش آموزان است و این تنها با کاهش حجم کتاب های درسی میسر می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی