[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

کیفیت کالای ایرانی بزرگترین تبلیغ است ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور حمایت از کالای ایرانی یک ضرورت است گفت: حمایت از کالای ایرانی با نظارت دقیق و بستن راه‌های گریز قاچاق محقق می‌شود.
مسعود رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی بیشتر جنبه تأکیدی از سوی مقام معظم رهبری داشته است اظهار داشت: شرایط کنونی اقتصاد کشور ایجاب می‌کند که نگاه‌ها به سمت داخل باشد و شرایط لازم برای توسعه داخلی فراهم شود. 
وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی می‌تواند این شرایط را بهتر کند گفت: این امر در مرتبه نخست نیازمند این است که کیفیت کالای ایرانی افزایش پیدا کند چراکه افزایش کیفیت بهترین تبلیغ برای استفاده و خرید کالای ایرانی است. 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر کالای ایرانی کیفیت خوبی نداشته باشد، این شعار و تشویق مردم به خرید کالای ایرانی نمی‌تواند تأثیرگذار باشد و مردم باز هم به سمت خرید کالای ایرانی نمی‌روند. 
رضایی با اشاره به اینکه نوعی فرهنگ غلط نیز در بین مردم برای خرید کالای خارجی وجود دارد که نمی‌توان نادیده گرفت بیان کرد: برخی از مردم تصور می‌کنند که خرید کالای خارجی نوعی تشخص‌طلبی و پرستیژ است که برای عوض کردن این فرهنگ باید اعتماد عمومی را نسبت به کالای داخلی افزایش داد. 
وی با اشاره به صنعت خودروسازی ایران عنوان کرد: سال‌هاست که این صنعت در کشور مشغول به فعالیت است اما رشد مطلوبی نداشته و نتوانسته رضایت مردم را جلب کند در صورتی که اغلب مردم از خودرو داخلی استفاده می‌کنند. 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حمایت از تولیدکننده می‌تواند در افزایش کیفیت مؤثر باشد تصریح کرد: اگر انتظار داریم که تولیدکننده کیفیت را افزایش دهد و به مصرف‌کننده توجه کند به همان اندازه نیز باید از تولیدکننده حمایت شود. 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: ضمن حمایت از تولیدکننده باید نظارت دقیق نیز بر تولید باشد تا هم تولیدکننده به سودش برسد و هم کیفیت را افزایش دهد و در این شرایط می‌توان جنبه رقابتی هم به وجود آورد. 
رضایی با اشاره به مشکلاتی که بر سر تولیدکنندگان است، بیان کرد: اگر مالیات بیش از توان تولیدکننده است و بر تولید اثر می‌گذارد باید راهکاری تعریف و مشکل را حل کرد. اگر تولیدکننده به وام نیاز دارد باید شرایط لازم را برای وی تسهیل کرد که این امور باید توسط دولت انجام شود. 
وی مبارزه با قاچاق را یکی دیگر از ضروریات برای حمایت از کالای ایرانی مطرح کرد و گفت: در وهله نخست باید تعریف جامع و مانعی برای قاچاق مشخص و پس از آن باید راه‌های گریز قاچاق به شکل قانونی بسته شود چراکه برخورد قهری سبب انجام این موضوع به صورت مخفی و زیرزمینی می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی