[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

ویژه برنامه‌های مذهبی سالروز شهادت حضرت شاهچراغ درشیراز اعلام شد ، روزنامه شیراز نوین

اعلام ویژه برنامه‌های آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع)، به مناسبت سالروز بزرگداشت شهادت این امامزاده جلیل القدر، به مناسبت 17رجب سالروز بزرگداشت شهادت سیدالسادات الاعاظم حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع)، سومین حرم اهل بیت علیهم السلام، غرق عزا و ماتم است. 
به گزارش روابط عمومی آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع)، معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت سیدالسادات الاعاظم، ویژه برنامه‌های حرم مطهر در این مناسبت را تشریح کرد. سلامی گفت: سه شنبه 14فروردین‌ماه در شب شهادت این امامزاده واجب‌التکریم، در ساعت 18 طی مراسمی معنوی پرچم سبزفام گنبد حرم مطهر با پرچم سوگواری تعویض خواهد شد و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا، مراسم قرائت دعای توسل با مداحی سعیدخائف‌پناه برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: 15فروردین ماه، همزمان با 17رجب سالروز شهادت حضرت شاهچراغ(ع)، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، مداحان اهل بیت علیهم السلام در رثای شهادت فرزند بزرگوار امام موسی الکاظم علیه السلام، مرثیه‌سرایی می‌کنند و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا مراسم خطبه‌خوانی و لاله‌گردانی خدام حرم برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس بیان کرد: پنجشنبه 16فروردین‌ماه از ساعت 7صبح، زیارت عاشورا در حرم مطهر حضرت سید میرمحمدبن موسی الکاظم(ع)قرائت خواهد شد و در ادامه از ساعت 16:45 تا 17:45 مراسم آئینی توسل به قرآن و اهل بیت علیهم السلام در صحن مطهر و شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود. تعزیه‌خوانی شهادت حضرت شاهچراغ علیه السلام از ساعت 18الی19 در صحن حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا، رفیعی پیرامون فضایل و مناقب امین ولایت، به ایراد سخن می‌پردازد و در ادامه عباس حیدرزاده در رثای شهادت برادر بزرگوار امام رضا علیه السلام، مرثیه‌سرایی می‌کند.
سلامی افزود: برگزاری ویژه برنامه کودک و نوجوان در بوستان کودک (اجرای تئاتر سایه حضرت شاهچراغ علیه السلام) از ساعت 17:30الی19 و حزب‌خوانی قرآن کریم هدیه به حضرت شاهچراغ علیه السلام از ساعت 17تا1۹، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، پخت و توزیع آش صلواتی در صحن مطهر از ساعت 21 روز چهارشنبه و برپایی ایستگاه صلواتی در محدوده اطراف حرم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و احیای شب‌های جمعه ماه رجب در رواق دارالعباده از دیگر برنامه‌های بزرگداشت سالروز شهادت است. در روز جمعه 18فروردین نیز از ساعت 6:30صبح مراسم قرائت دعای ندبه و سخنرانی چوگانی برگزار می‌شود. 
روابط عمومی آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) از تمامی ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برای شرکت در این ویژه برنامه‌ها دعوت به عمل می‌آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی