[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

اجرای کشت گلخانه‌ای در آباده ، روزنامه شیراز نوین

گروه شهرستان‌ها-کریم آمالی: 
جلسه‌ای با حضور فرماندار آباده، مدیریت شهرک‌های کشاورزی استان،  مدیریت جهاد کشاورزی آباده، تنی چند از مسئولان محلی و جمعی از گلخانه‌داران شهرستان با موضوع  اجرای  25هکتار گلخانه در آباده با مشارکت یک شرکت هندی، در محل فرمانداری تشکیل شد.
در این جلسه فرماندار آباده طی سخنانی ضمن تبریک سال نو به وضعیت بحرانی آب اشاره کرد و گفت: با توجه‌به خشکسالی‌های اخیر باید آب کشاورزی بیش‌از پیش مدیریت شود. 
محمدرضا زارع  کشت گلخانه‌ای را یکی از راه‌کارهای استفاده بهینه آب دانست و افزود: مزایای توسعه کشت گلخانه‌ای را می‌توان گامی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعریف کرد چرا که با استفاده از این شیوه نوین کشاورزی و با تکیه بر منابع و ظرفیت‌های داخلی می‌توان برای تعداد زیادی از مردم بویژه جوانان بطور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال و درآمد کرد. 
وی اظهار داشت : استفاده از فناوری‌های نوین کشورهای موفق در کشت‌های گلخانه‌ای و توجه به بازارهای هدف برای صادرات محصولات تولیدی از دیگر نکات مورد توجه در توسعه این نوع کشت‌ها است.
زارع با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی و با تأکیدبر حمایت از سرمایه‌گذاران این بخش گفت: با توجه به ظرفیت‌های مناسب و شرایط آب و هوایی شهرستان آباده اجرای طرح‌های گلخانه‌ای بسیار مقرون به صرفه است و مسئولان بایستی در این خصوص به صورت ویژه همکاری سازنده داشته باشند. دهقان فارسی مدیریت شهرک‌های کشاورزی فارس نیز با اعلام آمادگی همکاری با چنین طرح‌هایی در استان گفت: تلاش می‌کنیم با ارائه مشاوره‌های لازم و تسهیلات بانکی از سرمایه‌گذاران طرح‌های گلخانه‌ای حمایت کنیم. در این جلسه با ارائه نظرات دکتر ماهش مشاور اجرای گلخانه از کشور هند، سرمدی بازاریاب بین‌المللی محصولات گلخانه‌ای از کشور عمان و عباسی مسئول بازاریابی و صادرات این محصولات در هندوستان در خصوص اجرای طرح 25هکتاری گلخانه توسط کلانتری سرمایه‌گذار طرح در منطقه ده گردو بحث و تبادل نظر شد.
گفتنی است شهرستان آباده هم‌اکنون دارای 22واحد طرح گلخانه‌ای فعال با وسعت هفت‌و‌نیم هکتار است که عمده‌ترین محصولات آن گوجه فرنگی، خیار سبز، فلفل و گل رز است که روانه بازار مصرف می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی