[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

مراسم لاله‌گردانی و خطبه‌خوانی ویژه شهادت حضرت شاهچراغ(ع) اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت ۱۷رجب سالروز شهادت حضرت احمدبن‌موسی شاهچراغ(ع) مراسم لاله‌گردانی و خطبه‌خوانی خادمان در این آستان مقدس برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی آستان مقدس حضرت احمدبن‌موسی شاهچراغ(ع) احمد سلامی اظهار داشت: 15فروردین‌ماه همزمان با 17رجب سالروز شهادت حضرت شاهچراغ(ع) بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، مداحان اهل بیت در رثای شهادت فرزند بزرگوار امام موسی کاظم(ع) مرثیه‌سرایی می‌کنند و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا مراسم خطبه‌خوانی و لاله‌گردانی خدام حرم برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس بیان کرد: پنجشنبه 16فروردین‌ماه از ساعت 7صبح، زیارت عاشورا در حرم مطهر حضرت سیدمیرمحمد قرائت می‌شود و در ادامه از ساعت 16:45تا17:45 مراسم آئینی توسل به قرآن و اهل بیت در صحن مطهر و شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
وی گفت: تعزیه‌خوانی شهادت حضرت شاهچراغ از ساعت 18تا19 در صحن حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود و در ادامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا حجت‌الاسلام و المسلمین رفیعی پیرامون فضایل و مناقب امین ولایت، به ایراد سخن می‌پردازد و در ادامه عباس حیدرزاده در رثای شهادت برادر بزرگوار امام رضا(ع) مرثیه‌سرایی می‌کند. سلامی افزود: برگزاری ویژه برنامه کودک و نوجوان در بوستان کودک، اجرای تئاتر سایه حضرت شاهچراغ، از ساعت 17:30تا19 و حزب‌خوانی قرآن کریم هدیه به حضرت شاهچراغ از ساعت 17تا19 از دیگر برنامه‌های بزرگداشت شهادت این حضرت است. 
وی بیان کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پخت و توزیع آش صلواتی در صحن مطهر از ساعت 21 روز چهارشنبه و برپایی ایستگاه صلواتی در محدوده اطراف حرم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و احیای شب‌های جمعه ماه رجب در رواق دارالعباده از دیگر برنامه‌های بزرگداشت سالروز شهادت است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی