[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

کی‌روش مفاهیمی‌ در سطح کوچه و بازار را در بوق و کرنا کرده است، روزنامه شیراز نوین

کانون مربیان فوتبال ایران به صحبت‌های کی‌روش در مورد فوتبال ایران با انتشار بیانیه‌ای واکنش نشان داد.
کارلوس کی‌روش اخیراً در مصاحبه‌ای اعلام کرد بازیکنان داخلی فوتبال ایران مانند لژیونر‌ها آماده نیستند و باید آن‌ها را در اردوی 40‌روزه آماده کند. این صحبت‌ها باعث ناراحتی مربیان داخلی شده است و کانون مربیان بیانیه‌ای در واکنش به صحبت‌های کی‌روش صادر کرده است.
به گزارش فارس، متن بیانیه کانون مربیان به شرح زیر است:
حساسیت زمانی و دامن نزدن به حاشیه‌ها، دلیل و منطق کانون مربیان فوتبال در عدم موضع‌گیری، در قبال توجیهاتی بود، که کی‌روش در خصوص ناآمادگی بازیکنان ملی حاضر در لیگ داخلی‌مان، طی هفته گذشته در رسانه‌ها عنوان نمودند. اما به نظر می‌رسد کانون نمی‌تواند و نباید نقش دایه مهربان‌تر از مادر را داشته باشد، چرا که متولیان و تصمیم گیرندگان فوتبال خود به این حاشیه‌ها بیشتر دامن می‌زنند و در واقع با نزدیک شدن روز امتحان، فرار رو به جلو می‌کنند و از در و دیوار برای سبک شدن اتهامات وارده به عملکرد خود، شریک جرم می‌تراشند.
به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه مباحث مطروحه جنبه فنی و منطقی داشته باشد، آقای کی‌روش مفاهیمی ‌غیر علمی ‌و در سطح کوچه و بازار را در بوق و کرنای رسانه‌ها کرده‌اند، شاید عده‌ای در این بلبشو گول خورده و بهانه‌ای بدست دهند، تا بتوان، نتایج احتمالی جام جهانی روسیه را بر گردن آنها بگذارند. همگان خوب می‌دانند که مشکل اصلی تیم ملی‌مان در حال حاضر آمادگی جسمانی نیست، و اگر هم باشد تا فرصت باقیمانده می‌توان، این آمادگی را به حد مورد نیاز افزایش داد. در جام جهانی گذشته هم برگ برنده ما دوندگی بود، واین آمادگی در برگزاری سه اردو در آفریقای جنوبی توسط کی‌روش کسب شد.
مشکل فوتبال ما، مشکل امروز و دیروز و هفته و ماه و سال گذشته نیست، رشد و توسعه فوتبال زمان بر است و متأسفانه، حاکمان فوتبالی، هفت و هشت ساله اخیر به‌خصوص شخص آقای کی‌روش، باوجود شناخت از این فرایند معیوب، نتوانستند در اصلاح روند علمی ‌و منطقی فوتبال قدم بر‌دارند، و پس از هر شکستی، افرادی را بدون دلیل و پشتوانه منطقی، مقصر جلوه دادند و به حکومت فوتبالی خود ادامه داده‌اند. کانون مربیان فوتبال، قبل از اقدام به فرافکنی محتمل از سوی کی‌روش، در خصوص نتایج آتی جام جهانی مسکو، جامعه مربیان فوتبال را در کسب نتایج (‌اعم از پیروزی و یا شکست‌) مبری دانسته و با توجه به زمان مفید باقی مانده تا مسابقات و با توجه به تصدی‌گری هفت‌ساله کی‌روش، ایشان را مسئول مستقیم خوب و بد عملکرد تیم ملی می‌داند.
هفت سال اتوریتی در انتخاب همکاران، عزل و جابجایی آنان، برگزاری اردوها، تعطیلی لیگ‌های داخلی و انتخاب حریفان تمرینی، همراهی همه رسانه‌های دیداری و شنیداری جایی برای بهانه‌گیری آقای کی‌روش باقی نمی‌گذارد. مربیان فوتبال کشور باوجود تمامی‌ کاستی‌های موجود و در شرایط سخت و تنگناهای اقتصادی به ادامه کار خود مشغول هستند و ما‌حصل عملکردشان در مسابقات لیگ برتر و جام باشگاه‌های آسیا با ارقام و آمار مشهود و محسوس است. امیدواریم علیرغم فرافکنی و توهین‌های زیاد سر مربی تیم ملی(کی‌روش) که جمیع نهادهای فوتبالی‌مان را شامل شده، بخت و شانس یار تیم‌مان در جام جهانی باشد. چرا که پیروزی این تیم در نهایت به نفع فوتبال کشور و آرزوی هر ایرانی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی