[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

۹خوراکی که موجب تحریک سردرد و ایجاد حمله‌های میگرنی می‌شوند (بخش اول)، روزنامه شیراز نوین

رژیم غذایی تأثیر غیرقابل‌انکاری بر وضعیت سلامتی ما دارد. برخی از خوراکی‌هایی که در رژیم غذایی روزمره‌ ما وجود دارند می‌توانند جزو عوامل محرک سردرد و حملات میگرنی باشند. همراه ما باشید، در این مقاله، ۹خوراکی‌ که موجب تحریک سردرد می‌شوند برایتان فهرست کرده‌ایم.
پانزده درصد از بزرگسالان سراسر دنیا، با میگرن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. میگرن ممکن است سردردی عادی یا یک سردرد شدید همراه با علائم دیگر باشد و می‌تواند تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر کیفیت زندگی مبتلایان به این بیماری بگذارد. با وجود چند دهه تحقیق و بررسی، علت دقیق میگرن هنوز ناشناخته مانده است. البته کاملاً واضح است که رژیم غذایی نمی‌تواند میگرن را ایجاد کند، ولی بااین‌حال، یکی از عواملی است که می‌تواند موجب تحریک سردرد در افراد مبتلا به میگرن باشد. در واقع بین ۱۰ تا ۶۰درصد افرادی که میگرن دارند، ادعا می‌کنند خوردن بعضی از غذاها، سردرد آنها را تشدید می‌کند.
در ادامه، فهرستی از خوراکی‌هایی را معرفی می‌کنیم که از عوامل رایج تشدید و تحریک میگرن به‌شمار می‌آیند.
۱. پنیر کهنه
بسیاری از پنیرها برای آماده‌شدن باید چندین ماه فرایند تولید را طی کنند. پنیر به‌عنوان یکی از تحریک‌کننده‌های میگرن شناخته می‌شود. براساس تحقیقات انجام‌شده، این فرضیه مطرح می‌شود که دلیل محرک‌بودن پنیر کهنه این است که این نوع پنیرها معمولاً حاوی مقادیر زیادی تیرامین هستند که این عامل می‌تواند بر رگ‌های خونی تأثیر بگذارد و درنهایت، منجر به سردرد شود.
دیگر غذاهایی که میزان بالای تیرامین دارند عبارت‌اند از غذاهایی که کهنه، فرآوری‌شده، خشک‌شده، دودی یا در قالب ترشی آماده می‌شوند، از جمله پنیر چدار، پنیر سوئیسی، سالامی، توفو و کلم ترش.
متأسفانه شواهد دقیقی مبنی بر رابطه‌ تیرامین و میگرن کشف نشده است، ولی آنچه واضح است، این است که بیش از نیمی ‌از مطالعات نشان می‌دهند میگرن و تیرامین رابطه مستقیمی ‌دارند و تیرامین می‌تواند موجب تحریک سردرد در بعضی افراد شود. برای اثبات این ارتباط، به مطالعات و تحقیقات حرفه‌ای نیاز است، ولی در مجموع تخمین زده می‌شود حدود ۵درصد از افراد مبتلا به میگرن به تیرامین حساس‌اند. اگر احساس می‌کنید سردردهای شما با خوردن پنیرهای سخت تشدید می‌شود، شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به تیرامین حسا‌س‌اند.
۲. شکلات
شکلات هم معمولاً به‌عنوان محرک میگرن معرفی می‌شود. دو ماده به نام‌های فنتیل‌آمین و فلاونوئید که در شکلات وجود دارند، عامل اصلی محرک بودن این ماده‌ غذایی برای میگرن و انواع سردرد است. البته شواهد این ادعا هنوز متناقض است. چند مطالعه‌ اندک نشان داده است شکلات در افراد حساس، میگرن را تشدید می‌کند.
به‌عنوان مثل، یکی از این تحقیقات که روی مبتلایان به میگرن انجام شد، نشان داد ۵ تا ۱۲درصد از شرکت‌کنندگان در فاصله‌ یک روز بعد از خوردن شکلات، دچار حملات میگرن می‌شوند. نکته‌ جالب درمورد این تحقیق این است که هیچ‌کدام از آنها بعد از خوردن پلاسیبو (دارونما) دچار حملات میگرن نشدند.
بااین‌حال، بسیاری از تحقیقات دیگر نتوانسته‌اند رابطه‌ دقیق بین مصرف شکلات و تشدید میگرن را ثابت کنند. درنتیجه به‌نظر می‌رسد شکلات، یکی از عوامل مهم تحریک سردرد برای بیشتر افراد نیست. اما افرادی که ممکن است با خوردن شکلات سردردشان تشدید شود، باید از خوردن آن اجتناب کنند.
۳. گوشت‌های فراوری‌شده
گوشت‌های فراوری‌شده یا عمل‌آوری شده مثل انواع ‌هات‌داگ، دارای مواد نگهدارنده هستند که آنها را با نام نیترات و نیتریت می‌شناسیم. در واقع، در دهه‌ ۱۹۷۰ زمانی که برای اولین‌بار عده‌ای بر اثر مصرف نیتریت دچار سردرد شدند، غالباً این سردردها را سردردهای ‌هات‌داگی می‌نامیدند.
امروزه هنوز هم گوشت‌های فراوری‌شده به‌عنوان یکی از عوامل تحریک سردرد گزارش می‌شوند. نیتریت با انبساط رگ‌های خونی می‌تواند بر میگرن تأثیرگذار باشد. بااین‌حال، برای اثبات ارتباط نگهدارنده‌ها و تشدید سردردهای میگرنی، باید تحقیقات بیشتری صورت بگیرد.
ادامه دارد ...

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی