[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

نهایت تلاشم را درخصوص منزلت و معیشت معلمان به کار خواهم بست، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

عبدالرسول احمدی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس درنخستین روز کاری خود در سال۹۷ در جمع پرسنل اداری اداره کل، نواحی شیراز و عشایر سیار فارس با تبریک عید و سال نو به مجموعه کارکنان اداری اظهار داشت: نوروز نشانه ای از پیشینه فرهنگی ایرانیان و پشتوانه‌ای غنی از پیشینیان و گذشتگان ماست و ما باید در پاسداشت این فرهنگ بکوشیم.وی گفت: نوروز امسال هم با ماه مبارک رجب همراه و عجین شده است. ماهی که میلاد سراسر نور و سرور مولای متقیان امام علی علیه السلام در آن قرار دارد. احمدی افزود: بهار یادآور قیامت و بیانگر تغییر و تحول در امور است. بهاران مایه عبرت است و نشانی از قیامت دارد و لذا ما باید از این تغییر و تحولات به وجود آمده در طبیعت درس عبرت بگیریم. وی با بهره‌گیری از آیات قرآنی و احادیث و روایات دینی و مضامین شعری ادب پارسی یادآور شد: توالی فصول نشانه‌هایی از وجود معاد و روز قیامت است. شاهدی از این دست اصحاب کهف هستند که پس از ۳۰۹سال خوابیدن و یا به تعبیری مردن دوباره به امر الهی بیدار شده و حیات دوباره یافتند.در احادیث هم آمده است هر وقت بهار را دیدید بسیار به یاد قیامت بیفتید.دنیا فانی است و برای گذشتن و گذاشتن است. این مقام مسئول در اداره کل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: سال گذشته سالی سخت برای کشور و به ویژه برای آموزش و پرورش بود و شرایط سخت‌تری هم در پیش است. باید کاری کرد و تدبیری اندیشید. بسیاری مطالبات همکاران داده شد اما بسیاری هم ماند.
نظام پیشنهادات را متحول و پویا کنید
احمدی پیشنهاد داد: همکاران اداری نظام پیشنهادات را فعال کنند و طرح و نظر و پیشنهاد دهند، ارائه طریق دهند و همراهی و همکاری کنند.ما هم باید در حد توان با بهره مندی از امکانات و بهره وری بهینه از داشته‌های  خود در این راه تلاش کنیم. سرپرست آموزش  و پرورش فارس در ادامه بیان داشت: در انتخاب انجام گرفته بسیاری شاید استحقاقشان بیشتر و بهتر از من بود، لکن قرعه به نام من افتاد و بنده هم تمام تلاشم را در جهت رفاه بیشتر کارکنان اداری به کار خواهم بست و در زمینه منزلت اداری کارکنان و معیشت آنان نهایت کوشش خود را خواهم کرد. رعایت انصباط کاری و نظم و انظباط اداری و وجدان کاری و تعهد در امور محوله سرلوحه و سرفصل امورمان باشد. احمدی اظهار امیدواری کرد: برابر تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در زمینه شعار سال و حمایت از تولید و اشتغال و حمایت از کالای ایرانی امسال هم به این مهم توجه و عنایت لازم را داشته باشیم.
آموزش‌وپرورش دستگاه نیروسازی و انسان‌سازی است
وی با یادکردی از حمیدرضا آذری مدیرکل سابق آموزش و پرورش فارس از وی به عنوان یار همراه خود نام برده و گفت: قطعاً از نظرات این برادر ارزشمند استفاده خواهد شد. ضمن آنکه تمامی دستگاه‌های استان از استانداری و فرمانداری تا شهرداری و شورای شهر و همه ادارات و نهادها را به یاری و همکاری می‌طلبم. معتقدم آموزش و پرورش دستگاه انسان سازی و نیروسازی است و همه باید به آن کمک کنند تا امور به نحو درست آن پیش رود. احمدی در پایان اظهار داشت: لازم می‌دانم از زحمات همه همکاران اداری و آموزشی خود در استان خصوصاً شورای معاونان اداره کل و مجموعه نواحی در سال گذشته تقدیر و تشکر نمایم. پیش از سخنان سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس، حجت الاسلام عباس امیدی مسئول دفتر نهاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش در سخنانی کوتاه درخصوص فلسفه ایجاد بهار و تغییر و تحولات طبیعی و رابطه آن با قیامت و رستاخیز اظهار داشت: هر بهاری برای ما یادآور قیامت و رستاخیز است. بهاران بیدارکننده و زنده کننده است و البته در این فصل تمام عالم و موجودات ذکر گفته و دربرابر خدا اظهار بندگی و سجود می‌کنند. ماه رجب نیز ماه پوشیدن لباس توبه برای ورود به ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان است. در این دیدار حق‌شناس، اسماعیلی، جمشیدی، نظری، ملک‌پور، معاونان مالی، آموزش متوسطه، آموزش ابتدایی، پرورشی، سوادآموزی و نوروزی و کماندار رؤسای نواحی ۴و۳، نجفی رییس اداره آموزش و پرورش عشایر سیار فارس، دانشگر و کمالی رؤسای ادارات حراست و ارزیابی عملکرد و دیگر رؤسای داخلی اداره کل آموزش و پرورش فارس و جمع کثیری از پرسنل اداری نواحی حضور داشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی