[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

نماینده مردم فسا‌: آمریکا با خروج از برجام منزوی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در صورت خروج از برجام منزوی می‌شود و کشورهای دنیا اعتماد خود را به این کشور از دست می‌دهند.
محمد جواد جمالی روز پنجشنبه در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: جمهوری اسلامی ایران در توافق برجام به دنیا ثابت کرد که اهل تعامل و مذاکره با دنیاست و بعد از امضای آن نیز ثابت کردیم که پای تعهداتمان می‌ایستیم و از آن کنار نمی‌کشیم.
وی ادامه داد: ما همواره بر توافق هسته‌ای پایبند بوده و می‌مانیم و در دو سالی که از امضای این توافق می‌گذرد این را به دنیا نشان داده‌ایم و ثابت کردیم که حرف و عمل‌مان یکی است.
نماینده مردم فسا در مجلس با تأکید بر این که آمریکا در صورت خروج از برجام منزوی می‌شود گفت: آمریکا اگر از برجام خارج شود اعتماد دنیا را از دست می‌دهد و دیگر کشوری به آنان اعتماد نمی‌کنند زیرا هر لحظه امکان دارد که آنان زیر قول و قرارهایشان بزنند.
جمالی گفت: ما در توافق برجام با 1+5 مذاکره داشتیم، اگر آمریکا از برجام خارج شود فقط یکی از اعضا خارج می‌شود و باقی اعضا بر تعهد خود پایبند می‌مانند یعنی برجام لغو نمی‌شود، این کار فقط آمریکا را منزوی‌تر از گذشته می‌کند.
وی اضافه کرد: این هجمه‌ها و لفاظی‌های ترامپ برای امتیازگیری بیشتر از ماست، آنان خودشان می‌دانند همه اجزای حاکمیت و نظام ما بر تعهد بر برجام و عدم مذاکره در سایر موضوعات متفق القول هستند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اگر آمریکا از برجام خارج شود ما این توانایی را داریم که به همان برهه‌ای برسیم که آمریکا را مجبور به مذاکره و پشت میز نشستن با ما کرد.
به گزارش ایرنا، دنیس راس مشاور پیشین هیلاری کلینتون و دستیار رییس‌جمهور سابق آمریکا اخیراً بیان کرده است: نگرانی‌های من درباره خروج آمریکا (از برجام) عمیق‌ است، چنین کاری، بدون هیچ‌گونه تأثیر عملی، یک توهم درباره سرسخت بودن در برابر ایران ایجاد خواهد کرد. خروج از توافق (برجام) سبب انزوای آمریکا خواهد شد ولی ایرانی‌ها منزوی نخواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی