[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

ادامه ساماندهی معتادان تا پایان اردیبهشت ، روزنامه شیراز نوین

دبير شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: معتادان متجاهر با اجرای طرح فوق‌العاده از 26بهمن‌ماه 96 از سطح شهر شيراز جمع‌آوری و به مراكز درمانی منتقل شدند.
به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی اظهار داشت: این طرح به‌منظور پاک‌کردن چهره شهر و کاهش آسیب‌های اجتماعی از بیست‌و‌ششم بهمن‌ماه سال 1396 آغاز و تا پایان اردیبهشت‌ماه سال 1397 اجرا خواهد شد. وی در ادامه افزود: هدف این طرح تنها جمع‌آوری معتادان متجاهر است نه هر معتادی به‌این‌ترتیب چنانچه مصداق تجاهر فرد به اعتیاد محرز شود پس از جمع‌آوری به مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 و مراکز اقامتی درمان در قالب تبصره 2 ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر اعزام و تمام اقدامات درمانی، آموزشی، بهداشتی، تربیتی و... برای آنها اجرا خواهد شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بابیان اینکه این طرح عمدتاً برای رفاه حال شهروندان و مسافرین در ایام نوروز اجرا شده است گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر‌اساس دستور ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور پس از هماهنگی‌های درون استانی بین دستگاه‌های ذی‌ربط ازجمله بهزیستی، نیروی انتظامی، شهرداری و... اقدام به ساماندهی معتادان متجاهر می‌‌کند.
ابراهیمی گفت: این طرح با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط با موفقیت در شیراز اجرا شد و تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: طرح ساماندهی و جمع‌آوری معتادان حاد و پُرخطر (متجاهر) در طول سال انجام می‌گیرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارز با مواد مخدر استان فارس اظهار داشت: تاکنون 996‌نفر معتاد حاد و پُرخطر جمع‌آوری شده است که 328نفر از مجموع این افراد به مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 شیراز واقع در دهکده سلامی و 668نفر دیگر نیز به مراکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد (کمپ‌) طرح تبصره 2 ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر منتقل شده‌اند.
محمدرضا ابراهیمی در ادامه گفت: از این تعداد معتاد متجاهر ساماندهی شده حدود 73‌درصد بومی و 27‌درصد غیربومی هستند که تمامی آنها در مراکز پیش‌بینی‌شده در سطح شهر شیراز تحت مراقبت، نگهداری و درمان قرار می‌گیرند.
وی در پایان بیان کرد: با بررسی به‌عمل‌آمده میانگین سنی معتادان متجاهر جمع‌آوری‌شده بین 35‌تا‌45 سال است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی