[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

وزیر علوم: پذیرش دانشجوی غیرحضوری در مؤسسات آموزشی تخلف است، روزنامه شیراز نوین

وزیر علوم با تأکید بر اینکه تنها دانشگاه پیام نور امکان پذیرش دانشجوی غیرحضوری را دارد گفت: اگر مؤسسه یا دانشگاهی دانشجوی غیرحضوری پذیرش کند تخلف کرده است.
به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی‌در حاشیه نشست هم‌اندیشی با پیشکسوتان و مدیران ستادی که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص تحقق شعار امسال گفت: وظیفه ملی ما است که در راستای تحقق شعار سال تلاش کنیم و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در این زمینه باید نقش خود را ایفا کنند و تحقق این شعار زمینه‌سازی‌های متعددی را لازم دارد که باید انجام داد.
وی در ادامه تصریح کرد: واحدهای تحقیق و توسعه مراکز تولیدی نیز باید در زمینه تحقق شعار سال تقویت شوند. ما در دانشگاه‌ها آمادگی داریم که به این مراکز تولیدی کمک کنیم.
وزیر علوم همچنین تأکید کرد: باید حمایت‌های قانونی برای تحقق شعار سال صورت گیرد که باید توسط دولت انجام شود. همچنین زمینه‌های حقوقی، مصوبات قانونی، تسهیلات مالی برای تحقق این شعار باید انجام شود.
به گفته وی، یکی از مهمترین فاکتورها، کیفی‌سازی محصولات داخلی است که موفقیت به دنبال خواهد داشت. همچنین نکته دیگر ایجاد زمینه برای صادرات کالاهای داخلی است که باید بازار جهانی را شناخته و در این راستا حرکت کرد که دانشگاه‌ها می‌توانند در این رابطه کمک کنند.
وی در ادامه تأکید کرد: بخش اصلی در تحقق این شعار حمایت مردم است که باید به این حرکت ملی پاسخ مثبت داده و از تولیدات داخلی حمایت کنند.
وزیر علوم در خصوص اقدام برخی از مؤسسات آموزشی بدون اینکه کلاس برگزار کنند فقط از دانشجویان بعد از ثبت نام در موعد امتحانات آزمون می‌گیرند گفت: تنها دانشگاه غیرحضوری ما در آموزش عالی کشور دانشگاه پیام‌نور است و به غیر از آن هیچ زیرنظامی ‌نداریم که بدون حضور در کلاس آزمون برگزار کند و این تخلف است. مواردی که گزارش شده بود توسط بخش نظارت و ارزیابی برخورد شده و اگر موردی نیز باشد با آن برخورد می‌شود.
دکتر غلامی‌در خصوص بودجه سال ۹۷ نیز گفت: با تلاش‌هایی که در اواخر سال گذشته صورت گرفت، در حوزه پارک‌های علم و فناوری که محل عملیاتی شدن نتایج تحقیقات هستند و به شکل‌گیری شرکت‌ها و استارت آپ‌ها منجر می‌شوند، توفیقات خوبی داشتیم و با حمایت نمایندگان رشد ۵۰‌درصدی بودجه را در زمینه پارک‌های علم و فناوری شاهد بودیم.
وزیر علوم در پایان در خصوص آخرین تصمیمات برای طرح پژوهانه دانشجویان دکتری نیز گفت: هنوز تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ نشده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی