[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

تسهیلات اشتغال روستایی راهکاری برای رفع آسیب‌های اجتماعی است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اعتقاد دارد که تسهیلات اشتغال روستایی پیش‌بینی‌شده از سوی دولت، راهکاری مؤثر برای رفع آسیب‌های اجتماعی متأثر از بیکاری محسوب می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سید کمال پاک‌فطرت شنبه 18‌فروردین در حاشیه‌ بازدید از صندوق کارآفرینی امید شهرستان مرودشت در جمع خبرنگاران گفت: عمده تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در حوزه اشتغال به سه بخش خویش‌فرمایی تا سقف 300‌میلیون ریال، خانگی تا سقف 100‌میلیون ریال و کارآفرینی تا سقف یک میلیارد ریال تقسیم می‌شود. 
او تصمیم‌گیری در خصوص پرداخت تسهیلات تا سقف 500‌میلیون ریال در حوزه‌ کارآفرینی را بر عهده‌ استان دانست و گفت: پرداخت تسهیلات بالای 500‌میلیون ریال منوط به ارسال پرونده به ستاد مرکزی صندوق کارآفرینی است. 
پاک‌فطرت با بیان اینکه صندوق کار‌آفرینی می‌تواند در زمینه‌های مشاوره شغلی و کمک به ایجاد بازار فروش محصولات همکاری کند، به شعار سال باعنوان «حمایت از کالای ایرانی» اشاره و اضافه کرد: از آنجایی که صندوق کارآفرینی حامی کسب‌وکار های خرد و کوچک است، تسهیلات این صندوق می‌تواند در مسیر حمایت از تولید کالای ایرانی تأثیرگذار باشد.
او گفت: توجه به کسب و کارهای کوچک می‌تواند به تولید اشتغال، حمایت از تولید کالا و خدمات و در نهایت کاهش فقر منجر شده و زمینه‌ ایجاد کسب و کارهای بزرگ را فراهم می‌کند که بر پیشبرد اهداف توسعه‌ای کشور تأثیرگذار است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ادامه داد: صندوق کارآفرينی اميد، بر‌اساس رويکردِ جديدِ حمايت از کسب و کارهای خرد بازار محور با روش تأمين مالی خرد، وظايف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجيره حمايت‌های دولتی از توليد در بخش خصوصی بر عهده خواهد داشت. برای تبیين اين نقش، لازم است با نگاهی گذرا به تلاش‌های همسو با تأسيس چنين نهادهايی در کشورهای همگن و روبه توسعه پرداخته شود. وی مهمترین مشکل تولید در ایران را موانع موجود بر سر راه‌یافتن بازار عرضه مناسب دانست و گفت: بیشترین ارزش افزوده در بخش فروش حاصل می‌شود و اگر بتوانیم مؤسسه‌هایی را با هدف ارائه مشاوره، بازاریابی و فروش کالا و خدمات تولیدی ساماندهی کنیم، کمک شایانی به رونق کسب و کارهای کوچک و خانگی خواهد بود.
پاک‌فطرت تصریح کرد : مأموريت صندوق کارآفرينی اميد تجهيز سپرده‌های خرد مردم و تلفيق آن با اعتبارات دولت، شناسايی جوانان واجد شرايط، توانمندسازی آنان و کمک به ايجاد کسب و کارهای کوچک کم‌سرمايه و کاربر با محوريت فعاليت‌های کارآفرينانه است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی