[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

آخرین اخبار، روزنامه شیراز نوین

از سوی بانک مرکزی انجام شد
ابلاغ بخشنامه افزایش سقف وام ازدواج به ۱۵میلیون تومان

 

بانک مرکزی، بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور را که براساس آن مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال ۹۷، ۱۵‌میلیون تومان تعیین شده، به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این بند از قانون بودجه سال جاری آمده است: «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس‌انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.
تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال 1397 یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج‌ ساله است.»
بنابراین و براساس بخشنامه شماره 97.4773 مورخ 1397.1.14 بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه قرار دارد و تمام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری ملزم به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز و جاری هستند. مبلغ این تسهیلات برای هر یک از زوجین، یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله (۶۰ماهه) و نرخ کارمزد 4‌درصد است.
همچنین با توجه به مفاد ماده 50 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در این قانون، مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی (مبلغ سیصد میلیون ریال و با رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای این تسهیلات) هستند.
لازم به ذکر است افرادی که در سال جاری، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج دریافت می‌کنند، مشمول سقف‌های مقرر در قانون جدید هستند.
متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج می‌توانند با مراجعه به آدرس https://ve.cbi.ir/ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.


معرفی هنرمند شهید شاخص فارس در آستانه هفته هنر انقلاب اسلامی
 

مسئول سازمان بسیج هنرمندان فارس، شهید «هاشم خوش‌اندام» را به‌عنوان شهید شاخص هفته‌ هنر انقلاب اسلامی استان فارس در سال 97 معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه‌ی هنری فارس، نیما زارع گفت: استان فارس 110‌شهید هنرمند را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و سازمان بسیج هنرمندان فارس هرسال یک شهید را به‌عنوان شهید شاخص سال انتخاب و معرفی می‌کند.
او با بیان اینکه انتخاب شهید شاخص بر‌اساس الگو و ملاک‌هایی است گفت: سال 97، شهید هاشم خوش‌اندام به عنوان الگوی و شاخصه برای اهالی هنر و علاقمندان انتخاب شده است. 
زارع گفت: هنرمند شهید هاشم خوش‌اندام سال 1346 در خانواده‌ای مذهبی متولد شد و از همان آغاز کودکی آموختن مسائل دینی و اخلاقی را آغاز کرد.
مسئول سازمان بسیج هنرمندان فارس گفت: شهید خوش‌اندام در گروه مقاومت مسجد آقا احمد ثبت نام کرده و در این مسجد به کارهای تبلیغاتی نظیر دیوار نویسی می‌پردازد و هنوز در و دیوار مسجد و محله، منظری چشم‌نواز از زیبایی روح آن عزیز را با خود دارد.
زارع خاطرنشان کرد: نکته مهم در زندگی این بسیجی هنرمند شهید آن است که در عملیات کربلای 5 و در حال نماز، هنر شهادت را تجربه کرد.

 

تولد نوزاد عشایر در راه انتقال به بیمارستان جهرم

 

رئیس سازمان اورژانس جهرم گفت: بامداد امروز مادری از عشایر منطقه‌ی دشت دال در راه انتقال به مراکز درمانی، وضع حمل کرد. وحید سعادتمند در گفت‌وگو با ایسنا منطقه‌ی فارس افزود: ساعت ۲‌بامداد ۱۸‌فروردین‌ماه، پس‌از تماس درباره‌ درد زایمان زنی ۴۳‌ساله و باردار از عشایر در منطقه‌ دشت دال، از توابع بخش سیمکان شهرستان جهرم در راه، تیم پایگاه اورژانس به منطقه دشت دال اعزام شد. وی افزود: ۱۲‌دقیقه بعد، پس از انتقال مادر توسط پرسنل ۱۱۵، وی در درمانگاه شهر دوزه‌ی بخش سیمکان توسط ماما و به کمک دو نفر از پرسنل اورژانس، وضع حمل کرد. سعادتمند با بیان اینکه مادر سر موعد مقرر زایمان کرده است خاطر نشان کرد: این نوزاد دختر است و وزن وی طبیعی و حدود ۲کیلو و ۸۰۰گرم است‌. رئیس اورژانس جهرم گفت: مادر و کودک در سلامت کامل هستند و برای انجام معاینات تکمیلی، بستری شده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی