[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مرمت پل‌های جاده‌ای ۵‌برابر ظرفیت پیش‌بینی‌شده، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، کیانپور رئیس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی این اداره کل اقدامات صورت‌گرفته در سال گذشته را تشریح کرد.
کیان‌پور اظهار داشت: پل‌ها یکی‌از مهمترین و آسیب‌پذیرترین اجزای زیرساخت‌های حمل ونقل بوده و با گذشت زمان در اثر عبور وسایل نقلیه، عوامل طبیعی، بارش‌های جوی و وقوع حوادث جاده‌ای به تدریج مستهلک شده و دچار ضعف‌های شدید می‌شوند که ممکن است منجر به تخریب و یا کاهش کارایی آنها شود. به همین دلیل سالانه هزینه‌های زیادی جهت مرمت، مقاوم‌سازی و حفظ آنها پرداخت می‌شود. 
وی افزود: نگهداری مستمر برای بررسی وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی واقع در جاده‌ها و بازرسی فنی منظم پل‌ها جهت حصول اطمینان از ایمنی ‌سازه‌ای آنها از جمله مسائل مهم در حوزه مدیریت راهداری این اداره کل و از جمله فعالیت‌هایی مداومی است که توسط اداره نگهداری راه و ابنیه فنی به دفعات و مداوم در حال انجام است و عملکرد ما عموماً جزء تکالیف روزانه ما محسوب می‌شود.
کیان‌پور در بخش دیگری به تشریح ابنیه فنی راه‌ها که از بخش‌های مهم و دخیل در بحث ایمنی جاده‌ها است پرداخت و تصریح کرد: در سال گذشته 118دستگاه پل بزرگ و کوچک و با دهانه‌های مختلف در حوزه استحفاظی مرمت شده و کارکرد ما در قبال این تعداد مرمت 5‌برابر ظرفیت موجود از لحاظ منابع مالی بوده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد‌: جهت انجام این اقدام تأثیرگذار در زمینه ترمیم پل‌های موجود در جاده‌ها  بیش‌از 1500‌متر مکعب عملیات بنایی و بتن‌ریزی اجرا شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی