[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۹
  • دوره جدید

نقد ویژگی رسانه است و باید منصفانه باشد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- فرزاد وثوقی

farzad_vossoghi@yahoo.com

 سرپرست اداره کل ارشاد اسلامی استان فارس عصر دیروز در بازدید از روزنامه شیراز‌نوین در جمع اعضای هیئت تحریه این روزنامه گفت‌: همه مدیران آمادگی نقد منصفانه را داشته باشند و آستانه تحمل خود را افزایش دهند‌. غلامرضا یوسفی‌نژاد با بیان اینکه وابستگی مادی اهالی رسانه به برخی ادارات و نهادها بابت حق اشتراک روزنامه‌ها وآگهی‌های دولتی نباید به تعطیلی نقد بینجامد افزود‌: نقد باید منصفانه و آگاهانه باشد و منجر‌به اصلاح امور شود‌.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت‌: مدیرانی که نقد می‌شوند در شمار مدیران دارای ایده و تلاشگر هستند چراکه اگر کاری انجام شود و در قله قرار بگیرید نقد می‌شوید.این درحالی است که بعضی مدیران حاشیه امن مدیریت را ترجیح می‌دهند وشاید هر‌گز در رسانه‌ها مورد نقد و بررسی قرار نگیرند. 
وی گفت‌: تمام سعی و تلاش خود و همکارانم را برای پیشبرد اهداف رسانه‌های استان و افزایش سطح اطلاعات و آگاهی عموم بکار خواهم بست چراکه اخبار در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر می‌شود اما مورد اعتماد نیست‌. وی وجهه اعتماد‌پذیربودن رسانه‌های مکتوب را یک وجه غالب دانست و افزود‌: باید اعتماد عمومی نسبت به رسانه‌های مکتوب افزایش پیدا کند‌. یوسفی‌نژاد در عین حال تأکید کرد‌: اولویت امروز استان فارس بحث توسعه صنایع و اشتغال و بحران آب است و می‌طلبد رسانه‌ها در این وادی ورود تخصصی داشته باشند‌. هرکجا لازم است موارد را منتقل کنند تا مسئولان بهتر و بیشتر بتوانند به امور رسیدگی کنند‌. 
وی حضور سال گذشته مطبوعات استان فارس در نمایشگاه تهران را مهم و تأثیر‌گذار عنوان کرد وگفت‌: روزنامه شیراز‌نوین بشدت مورد توجه بازید‌کنندگان قرار گرفت و امید است در سال پیش رو نیز این توجه‌ها افزایش یابد‌. 
سرپرست اداره کل ارشاد اسلامی استان فارس با ورود به بحث یارانه‌های روزنامه‌ها نیز گفت‌: یارانه شش‌ماه قبل واریز شده و یارانه پیش رو نیز دریافت و واریز خواهد شد تا رسانه‌ها بتوانند با فراغ بال به امور بپردازند‌. همچنین با رایزنی‌های انجام‌شده با استانداری فارس و ضرورتاً با قوه قضاییه سعی براین است تا آگهی‌های مورد بحث قطع نشود تا رسانه‌ها همچنان چالاک به فعالیت ادامه دهند‌.
در ادامه این دیدار حسین امیری، جانشین مدیر مسئول و سردبیر رونامه شیراز‌نوین با بیان دستاوردهای این روزنامه در مدت کوتاه فعالیت اظهار داشت‌: خط و مشی شیراز‌نوین نگاه به توسعه استان فارس است و در این راستا با پرداخت به دو مؤلفه توسعه کمی و کیفی سطح روزنامه را ارتقا داده‌ایم و از عناصری استفاده کرده‌ایم که هر‌کدام در دیگر روزنامه‌های استان دبیر خبر و یا سر‌دبیر بوده‌اند‌. امیری خاطر‌نشان کرد‌: با تلاش روز‌افزون توانسته‌ایم در ارزیابی‌ها و رتبه‌بندی‌های وزارت ارشاد رتبه 4 را از آن خود کنیم و این میسر نبود مگر با تلاش تیم رسانه‌ای ما در شیراز‌نوین‌. سردبیر روزنامه شیراز‌نوین همچنین در اولین انتقاد خود خبرنگار‌نما‌ها را مورد خطاب قرار داد و به سر‌پرست اداره کل ارشاد فارس گفت‌: افرادی که هیچ تأثیری بر روند اطلاع‌رسانی استان ندارند و در «هوا نیوز» کار می‌کنند فقط در جلسات رسانه‌ای حضور پیدا می‌کنند و سپس انتشاری از ناحیه آنان اتفاق نمی‌افتد و این می‌طلبد تا دستگاه‌های  نظارتی اداره کل ارشاد فارس بر این قضیه نظارت و رسیدگی بیشتری داشته باشند. 
وی دومین انتقاد خود را نیز متوجه مدیرانی کرد که تحمل انتقاد را ندارند. به گفته امیری برخی مدیران در دستگاه‌های دولتی ظرفیت حتی یک انتقاد کوچک را ندارند و با یک انتقاد ما در سال گذشته کل اشتراک شیراز‌نوین را قطع و به خبرنگاران ما بی‌اعتنایی کردند. این درحالی است که مدیران باید ظرفیت انتقاد‌پذیری خود را افزایش دهند و رسانه را بازوی راست خود فرض کنند تا بتوانیم در مسیر توسعه قرار بگیریم‌. گفتنی است در این دیدار معاونان و مدیران بخش‌های مختلف این اداره کل‌، همچنین رئیس حراست اداه کل ارشاد فارس‌، یوسفی‌نژاد را همراهی کردند‌. شایان ذکر است این بازید در ادامه بازدیدهای نوروزی این مقام فرهنگی انجام شد‌. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی