[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

۱۲۴پروژه سلامت در ۶۰نقطه عشایری در حال اجراست، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت‌: 124پروژه سلامت با بیش از 60درصد پیشرفت فیزیکی در مناطق عشایری استان فارس درحال انجام است.
عبدالرسول همتی دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه خدمات سلامت به عشایر برای نخستین‌بار در کشور در استان فارس برنامه‌ریزی شده است و راه‌اندازی 264‌پروژه خدمات سلامت در دست اقدام است.
وی افزود: سال گذشته 140‌مورد از این پروژه‌ها در مناطق عشایری فارس به بهره‌برداری رسید. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد‌: تلاش‌های ایران در این زمینه با تحسین مجامع بین‌المللی مواجه شده و به ویژه در دولت تدبیر و امید با تلاش‌های انجام‌شده هم‌اکنون مدعی هستیم که مردم به سادگی، به خدمات اولیه به صورت رایگان، دسترسی دارند به نحوی که این خدمات در حاشیه شهرها و مناطق عشایری نیز تسری یافته است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت‌: استان فارس با برخورداری از 11.91‌درصد از جمعیت عشایری کشور بیشترین سهم را در ارائه خدمات بهداشتی درمانی به این قشر از جامعه دارد. همتی افزود: با هدف ارتقای سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی، درمانی، بیمه‌های اجتماعی و خدمات حمایتی کارگروهی با همین عنوان تشکیل شده است. وی ادامه داد: در این کارگروه که متشکل از نمایندگان امور عشایر کشور، صندوق روستاییان و عشایر کشور، بیمه سلامت کشور، سازمان بهزیستی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است در سطح کلان راهکارهای دستیابی به سند چشم‌انداز سال 1404 در جمعیت عشایری را بررسی و دنبال می‌کند. بر‌اساس نتایج سرشماری سال 95 جمعیت استان فارس چهار میلیون و 851‌هزار و 274‌نفر اعلام شده و جمعیت عشایر این استان 28‌هزار خانوار و 150‌هزار نفر جمعیت عشایری با سه ایل خمسه، لر و قشقایی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی