[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

مصوبات شورا نیازمند پیگیری در شهرداری است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
 پیگیری و نظارت بر مجموعه شهرداری در زمینه اجرای برنامه مصوب سال جاری یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی هست که انتظار داریم بر مبنای آن بتوانیم در بهبود خدمات شهری، توسعه پایدار شهری و بهبود وضعیت اقتصادی شهر مؤثر باشیم. لیلا دودمان عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز روز گذشته در جلسه هفتگی این شورا با عنوان کردن مطلب فوق گفت: یشنهاد می‌کنم فردی برای پیگیری مکاتبات و دستورالعمل‌ها معرفی شود که به‌طور ماهانه گزارش عملکرد و پیشرفت فعالیت‌ها در اختیار شورا قرار گیرد. این عضو شورای پنجم شهر شیراز با اشاره به نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در خصوص اولویت‌های شهروندان که با همکاری تعدادی از دانشگاهیان انجام شده است گفت: به نظر می‌رسد شهروندان شیرازی، معتقدند مجموعه فعالیت‌هایی که منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی شود برای آن‌ها در اولویت اهمیت قرار دارد. 
کاهش یا گسترش آسیب‌های اجتماعی ارتباط قوی‌ای با سرمایه اجتماعی دارد و همان‌طور که در مورد کار ویژه توجه به برنامه‌های گردشگری گفتم، می‌توان از آن پتانسیل به‌طور غیرمستقیم به کاهش آسیب‌های اجتماعی پرداخت. وی در ادامه به سایر اولویت‌های تعیین‌شده اشاره کرد و گفت: اولویت‌های دیگر شامل ضرورت آموزش و فرهنگ شهروندی، توجه به احیا و حفظ بافت تاریخی شیراز و افزایش زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله موارد دیگری هستند که در عین اینکه ماهیتی فرهنگی دارند اما نقشی کلیدی در شکل‌گیری سرمایه و اعتماد اجتماعی در سطح جامعه دارند و باید از این جنبه نیز مورد توجه و اهمیت باشند. این عضو کمیسیون گردشگری شورای پنجم در صحبت‌های خود با اشاره به اهمیت عید نوروز در شهرهای توریستی و زیارتی و تفاوت ماهیتی این ایام در این شهرها نسبت به سایر شهرها گفت: به لطف خداوند و فعالیت‌های دست‌اندرکاران شهری عید امسال در حوزه مدیریت حضور گردشگران وضعیت به مراتب بهتری را تجربه کردیم و علاوه‌بر اینکه شرایط مطلوب‌تری برای گردشگران فراهم آمد، چالش‌های کمتری در حوزه امنیت، ترافیک و مسائل دیگر برای شهروندان ایجاد شد. 
دودمان افزود: همکاری ما در مجموعه مدیریت شهری بایستی نقطه امیدی باشد برای تداوم نگاه رو به ‌جلو و توسعه محور در سطح کشور و از این رو در وهله‌ی اول از خویشتن و در وهله بعد از همکاران شورا و مدیریت شهرداری خواستارم رویکرد تعاملی گفتگو محور و در راستای حل مسائل شهروندان را در اولویت همه‌ی فعالیت‌ها و تصمیماتمان قرار دهیم و در صورت وجود کاستی‌هایی در هرکدام از افراد و بخش‌ها با همراهی و یاری مانع از این شویم که کاستی‌های ما در فرایند مدیریت شهری اختلالی ایجاد کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی