[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

حذف پست سخنگوی شورای شهر شیراز چالش‌برانگیز شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
 نخستین جلسه شورای اسلامی شیراز در سال جاری روز گذشته با حضور نمایندگان مردم شیراز برگزار شد. در این جلسه اعضای شورا با کلیات طرح تخفیف کاهش عوارض و بهای خدمات موافقت کرده و به کاهش این تخفیف از 25‌درصد به 24‌درصد رأی مثبت دادند. در این جلسه محمد اسدی معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز اظهار داشت: اگر تخفیف و کاهش عوارض را قائل نشویم، مردم به دنبال خرید طلا و سکه  و گرفتن سود از بانک‌ها رفته و رغبتی برای پرداخت عوارض شهرداری نداشته و به بعد موکول می‌کنند. معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز بیان کرد: در حال حاضر هفت تا 10سال است که تخفیف و کاهش عوارض توسط شهرداری شیراز در کنار سایر کلان‌شهرها و شهرهای کوچک دنبال می‌شود و  انتظار مردم این است که همانند هرساله کاهش عوارض و تخفیفات شامل آنان شود. اسدی تصریح کرد: براساس لایحه شهرداری شیراز شهروندانی که عوارض و بهای خدمات را نقدی پرداخت کنند از کاهش تخفیف برخوردار شده و در صورتی که عوارض خود را در چهار ماهه نخست امسال نقدی پرداخت کنند تخفیف 24درصدی شامل آنان می‌شود.
 بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز در خصوص پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال به منظور قدردانی و تجلیل از کارکنان شاغل در دستگاه‌هایی که شهرداری را در ارائه خدمات بهتر به میهمانان و گردشگران نوروزی همراهی کردند، با قید دو فوریت در صحن شورا مطرح شد که قید دو فوریت آن رأی نیاورده و به کمیسیون مربوطه جهت بررسی ارجاع شد.
اما در این جلسه علی ناصری سخنگوی شورای پنجم با انتقاد شدید از عملکرد شورا در رابطه با طرح پیشنهادی با قید دو فوریت در صحن شورا از سوی اعضا مبنی‌بر تغییر در تعداد اعضای کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه شورا خواستار دخالت فرماندار شیراز و استاندار فارس در نحوه عملکرد اعضای شورا شد و گفت: اکنون و با گذشت بیش از 100‌سال از مشروطیت شاهد آن هستیم که هنوز برخی از اعضای شورا با الفبای دموکراسی و خرد جمعی آشنایی ندارند. وی با بیان این که اینک دست‌هایی پنهان به صورت آشکار سعی در محدود‌کردن من دارند گفت: این برخوردها به این خاطر است که به خرد جمعی و مشاوره اعتقاد دارم، اشتباه من این بوده که مخالف رانت و سواستفاده هستم  و به همین دلیل امروز متهم به پرتلاش بودن، شفاف بودن و صادقانه عمل کردن شده‌ام. این عضو شورای شهر که در حال حاضر به عنوان سخنگوی سابق این شورا محسوب می‌شود در ادامه صحبت‌های خود گفت:  یکم شهریور 96 حکم یکساله‌ام را در کسوت سخنگو دریافت کرده‌ام و براساس قانون این موضوع جز با فوت، جنون یا استعفا قابل تغییر نیست در حالی که عمر دست خداست، خودم متخصص سلامت هستم و استعفا هم نمی‌دهم.
سخنگوی شورای شهر شیراز با بیان اینکه اگر لازم باشد تمام دوران خدمتم را در شورا بر کفپوش‌های شورا نشسته و معتقدم  جایگاه به فرد ارزش نمی‌دهد با اشاره به آیه شریفه «وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاكِرِین» افزود: از این لحظه در جایگاه دیگری از شورا خواهم نشست و خواهش می‌کنم به وضعیت بی‌قانونی شورا و تحت فشار قرار دادن برخی شورائیان برای لابی قدرت و رانت رسیدگی شود. وی پس از پایان سخنان خود در گوشه‌ای از صحن شورا و جدا از سایر اعضا نشست. سیداحمدرضا دستغیب پس از پایان سخنان علی ناصری و با اشاره به آیه خوانده شده از سوی ناصری گفت: مکر شما انشالله به خود شما بازخواهد گشت و این مباحث و تهمت‌هایی که شما به شورا وارد کردید جنبه کیفری و حقوقی داشته و از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است. لازم به ذکر است که اعتراض علی ناصری به طرح ارائه شده در صحن شورا بود که مبنی‌بر آن علیرغم باقی‌ماندن 5ماه از فعالیت اعضای هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون‌ها، در نحوه چیدمان آنان تغییر ایجاد کرده و بر‌مبنای آن وظیفه سخنگوی شورا بر عهده ریاست شورا گذاشته شد. این طرح با اکثریت آرا به تصویب اعضای شورا رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی