[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

سه امتیاز طلایی تبریز در انتظار طلایی‌پوشان، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین-پویا کیخا: لیگ دسته اول فوتبال ایران به حساس‌ترین روزهای خود نزدیک شده است. در این دسته، قرار گرفتن در نقطه جدول حائز اهمیت است:‌ رتبه‌های اول،‌ دوم، ‌شانزدهم، هفدهم و هجدهم.
حالا در فاصله ۴هفته مانده به پایان رقابت‌ها، ‌هنوز تکلیف قطعی سه نقطه از این ۵نقطه معلوم نشده و حدود ۱۴تیم همچنان برای قرار گرفتن یا نگرفتن در این رتبه‌ها تلاش می‌کنند و فقط ۴تیم هستند که خیال خود را از هر حیث راحت کرده‌اند:‌ راه‌آهن و صبای قم که چند هفته‌ای‌ست از بقا در این دسته قطع امید کرده‌اند و مس رفسنجان و گل‌گهر سیرجان که دیگر نه کوچک‌ترین امیدی به صعود دارند و نه هیچ خطری بابت سقوط تهدیدشان می‌کند،‌ حتی روی کاغذ!
بر اساس تمامی احتمالات موجود در دنیای فوتبال،‌ ۸تیم همچنان برای قرار گرفتن در رتبه‌های اول یا دوم و صعود به لیگ برتر تلاش می‌کنند و در نیمه پایین جدول نیز ۶تیم برای قرار نگرفتن روی پله شانزدهم در تلاش‌اند.
پس از انجام ۹بازی امروز از هفته سی‌ویکم رقابت‌ها، احتمالاً تعداد تیم‌های مدعی صعود و کاندیدای سقوط کمتر خواهد شد. در مهم‌ترین بازی‌های امروز،‌ برق جدید می‌تواند با کسب حتی یک امتیاز خانگی،‌ پرونده خود را در مسابقات این فصل ببندد و بقای خود را قطعی کند. فجرسپاسی هم که مدعی درجه یک صعود به شمار می‌رود، ‌امروز در تبریز برای رسیدن به پله دوم تلاش خواهد کرد.
برق جدید ساعت 16:30 در ورزشگاه شهید دستغیب میزبان ایرانجوان بوشهر خواهد بود. این دیدار از این حیث برای شاگردان رضایی حائز اهمیت است که آنها همچنان روی کاغذ خطر سقوط را احساس می‌کنند. مثلاً اگر با احتساب دیدارهای امروز ایرانجوان هر 4مسابقه باقی مانده‌اش را با پیروزی پشت سر بگذارد و ماشین‌سازی نیز نتایج مقبولی کسب کند اما برق جدید از همه بازی‌هایش بدون امتیاز از میدان خارج شود، نارنجی‌پوشان شیرازی پس از راه‌آهن و صبا به عنوان سومین تیم سقوط کننده راهی لیگ دو خواهند شد. اما اگر یاران برق جدید همت کنند و دومین سه امتیاز نیم‌فصل دوم را به حساب خود بریزند، تمام احتمالات ممکن برای سقوط این تیم نقش بر آب و خیال آنها بابت بقا راحت خواهد شد. 
بدون تردید حضور پرشور هواداران شیرازی، چه هواداران فجر و چه هواداران برق و حتی قشقایی، تأثیر بسزایی در افزایش روحیه و انگیزه برق جدید برای پیروزی خواهد داشت. 
یادمان باشد حریفان آینده برق جدید به مراتب از ایرانجوان قدرتمندتر هستند و ناکامی در مسابقه 6امتیازی امروز ممکن است بهای گرانی داشته باشد و تبدیل به حسرتی جاودان برای هواداران شیرازی شود. اگر به شهرتان علاقه دارید و خواهان ماندن برق جدید در لیگ یک هستید، با توجه به پخش نشدن زنده مسابقه فجر با شهرداری، تبریز، بهانه‌ای برای نیامدن ندارید. پس وعده دیدار ما: عصر امروز در  ورزشگاه شهید دستغیب. 
ملک با سه گل خورده در تیم منتخب هفته!
یکی از سایت‌های ورزشی که هر هفته به طور مفصل به بررسی تمامی دیدارهای لیگ یک می‌پردازد،  در پایان هر هفته تیمی متشکل از بهترین بازیکنان آن هفته را در همه پست‌ها به عنوان منتخب هفته برمی‌گزیند و روی خروجی خود قرار می‌دهد. هفته گذشته آرش ملک از برق جدید شیراز به عنوان دروازه‌بان به این شماتیک پا گذاشت. این اتفاق در نگاه اول رویداد خوشایندی است، اما هنگامی که به نتیجه به دست آمده در دیداری که ملک در میدان بود نگاه می‌کنیم، به عمق فاجعه پی می‌بریم. 
هفته گذشته برق جدید با نتیجه 3_0 مغلوب نفت مسجدسلیمان شد تا سنگین‌ترین شکست خود تا به این‌جای فصل را در این شهر متحمل شود. نتیجه‌ای که حتی در 11هفته منتهی به این مسابقه که پس از پایان نیم‌فصل اول و جدایی امثال آریاکیا انجام شده بود، مقابل نام برق جدید ثبت نشده بود. حال تصور کنید تیمی که 3گل دریافت کرده اما سنگربانش در تیم منتخب هفته حضور دارد، چند موقعیت خطرناک روی دروازه‌اش خلق شده؟ تصور کنید چقدر وضعیت ساختار تدافعی این تیم آشفته بوده که این تعداد توپ روانه دروازه شیرازی‌ها کرده است.
خبر خوب برای فجر
امروز فجرسپاسی در تبریز میزبان شهرداری خواهد بود. این مسابقه آسان نیست؛ چراکه شهرداری تبریز از تیم‌های باکیفیت و محترم لیگ یک محسوب شده که جایگاه کنونی این تیم بیانگر کیفیت بازی‌هایش با هدایت سیروس دین‌محمدی نیست و البته در برخی دیدارهایش به خصوص تبریز نتایج بدی نگرفته و بعضی اوقات هم با توقف مدعیان شگفتی آفریده است. اما قرمزپوشان تبریزی از هر نظر نسبت به فجر در سطح پایین‌تری قرار دارند. شاگردان کلانتری امروز با کمی دقت و تمرکز می‌توانند بازپخش دیدار رفت را در زمین حریف مقابل شهرداری به نمایش بگذارند تا با توجه به بازی‌های سخت نفت مسجدسلیمان و خونه به خونه و احتمال امتیاز از دست دادن آنها، دوباره به رده دوم بازگردد و احتمال صعودش به لیگ برتر را افزایش دهد. 
در شهرهای دیگر رقبا بازی‌های سختی دارند. نفت مسجدسلیمان میهمان اکسین البرز خواهد بود. حریف کرجی شاگردان فکری یکی از بهترین تیم‌ها در خانه بوده‌اند و توانسته‌اند در زمین خود، یقه همه تیم‌ها را بگیرند و امتیازات زیادی به اندوخته خود اضافه کنند. اکسین امروز هم می‌تواند با توقف نفت مسجدسلیمان هدیه‌ای ارزشمند برای سایر مدعیان به ارمغان آورد. 
خونه به خونه در بندرانزلی میهنان ملوان خواهد بود. ملوان در نیم‌فصل دوم هنوز طعم شکست را نچشیده و در شهر خود، نساجی و فجرسپاسی را روی کاغذ و مسجدسلیمان را بدون محاسبه اشتباهات داوری شکست داده است. این آمار امروز می‌تواند بلای جای خونه به خونه باشد و ترس و اضطراب را به جان بابلی‌ها بیندازد. 
پیروزی احتمالی امروز فجر هم‌زمان با توقف احتمالی نفت مسجدسلیمان و خونه به خونه به معنای چشمک پرنده لیگ برتررسان به فجرسپاسی خواهد بود.
برنامه و اسامی داوران بازی‌های امروز 
* اکسین البرز - نفت مسجدسلیمان، ساعت ‎16:30‎‏، ورزشگاه انقلاب ‏کرج ‏
داوران: یاسر همرنگ، هادی طوسی، امیرمحمد داودزاده، سامان سلطانی، ناظر: محمدجواد تقی‌پور
* ملوان بندرانزلی - خونه‌به‌خونه مازندران، ساعت ‎16:30‎‏، ورزشگاه تختی ‏ بندرانزلی
داوران: پیام حیدری، تورج عیوض محمدی، مهدی سیفی، مهدی جبرئیلی، ناظر: رحیم رحیمی مقدم
* مس کرمان - بادران تهران، ساعت 16:30، ورزشگاه امام علی کرمان
داوران: امید سعیدفر، حمید سبحانی، فرهاد فرهادپور، احمد موسوی، ناظر: حمید نظری
* نساجی مازندران - ماشین‌سازی تبریز، ساعت ‎16:30‎، ورزشگاه شهیدوطنی قائمشهر
داوران: علیرضا فغانی، یعقوب سخندان، داریوش صابرمطلق، عباس مهدی‌زاده، ناظر: ابراهیم میرزابیگی
* مس رفسنجان - صبای قم، ساعت ‎16:30‎‏، ورزشگاه شهدای ‏رفسنجان
داوران: علی احمدی، نجف پناهی، مهدی جلوداری، عباس صادقی، ناظر: رضا دهقان
* شهرداری تبریز -  فجرسپاسی شیراز، ساعت ‎16:30‎‏، ورزشگاه اختصاصی شهرداری ‏تبریز
داوران: کوپال ناظمی، محمد عطایی، محسن سلطانی، ابوالفضل دوستی، ناظر: رامین عرفانیان
* راه‌آهن تهران - گل‌گهر سیرجان، ساعت ‎16:30‎‏، ورزشگاه راه‌آهن (اکباتان)‏ تهران ‏
داوران: وحید کیهانی، امید افخمی، سعید زیبا، حامد صادقی‌جو، ناظر: صادق نوری
* آینده‌سازان برق جدید شیراز - ایرانجوان ‏بوشهر، ساعت ‎16:30‎، ورزشگاه شهید دستغیب ‏شیراز 
داوران: ‏کمیل غلامی، عباس پورحیدری، حامد تازه‌پور، وحید مالکی، ناظر: عبدالرسول استادزاده
* شهرداری ماهشهر -  آلومینیوم اراک، ساعت ‎17‎‏، ورزشگاه شهدای ماهشهر ‏
داوران: محمدرضا اکبریان، عبدالعلی شکرگزار، محمدرضا فتحی، سعید لهراسبی، ناظر: یدالله جهانبازی

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی