[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

گواردیولا: شاید این شکست تقصیر من بود، روزنامه شیراز نوین

پپ در عرض چند روز دو بار از نزدیک فروپاشی تیمش در فاصله چند دقیقه را به تماشا نشست.
پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی اعتراف کرد شاید او در باخت‌های عجیب تیم‌هایش که بیشتر در یک بازه زمانی کوتاه رخ می‌دهد، مقصر باشد.
سیتیزن‌ها که فصلی رویایی را سپری می‌کردند، چهارشنبه هفته پیش در عرض 19دقیقه سه گل از لیورپول دریافت کردند تا در آستانه حذف از لیگ قهرمانان اروپا قرار بگیرند. داستان تنها چند روز بعد در دربی تکرار شد و این بار این پوگبا و منچستریونایتد بودند که در عرض تنها 16دقیقه، سه گل بزنند تا دو گل کمپانی و داوید سیلوا در نیمه اول بی‌اثر شود و جشن قهرمانی تیم پپ به تأخیر بیفتد.
به گزارش گل، از این دست باخت‌ها ناگهانی که در یک بازه زمانی کوتاه رخ می‌دهد، در دوران مربیگری پپ بسیار رخ داده و حالا و خودش را مقصر می‌داند: بارها به این مسئله فکر کرده‌ام. بازی‌های زیادی در لیگ قهرمانان اروپا را در 10 یا 15دقیقه واگذار کرده‌ام و به آن فکر می‌کنم. به عنوان مثال بازی با بارسلونا تا دقیقه 77، 0-0 بود و در دقیقه 90، 3-0. این اتفاق بارها رخ داده است. شاید این تقصیر من باشد. باید به آن فکر کنم، اما احساسم این است وقتی مالکیت توپ و میدان را در اختیار دارید و شانس گل‌زنی خلق می‌کنید، به پیروزی نزدیک‌تر هستید. به نظرم عملکرد ما در فصل جاری این مسئله را ثابت کرد. تعداد گل‌هایی که زده‌ایم و گل‌های دریافتی در زمانی که تیم ثباتش را حفظ کرده این را نشان می‌دهد. 
معتقدم با این تیم بهترین عملکرد را داشته‌ایم. گل‌های کمی دریافت کرده‌ایم، اما اینکه حریف از چهار موقعیتش سه گل می‌زند، غیرممکن است. هیچ سیستمی نمی‌تواند چنین بازدهی‌ داشته باشد. بسیار پیچیده است. باخت ما در دربی به منچستریونایتد می‌تواند روی بازی سه‌شنبه با لیورپول تأثیرگذار باشد. بردن لیورپول به خودی خود کار دشواری است و نبردن یونایتد می‌تواند روی روحیه پیروزی طلب ما هم اثر بگذارد. 
اما شاید در آینده در این زمینه پیشرفت کنیم و پی ببریم گاهی کارهایی که حالا در زمین برای پیروزی انجام می‌دهیم، کافی نباشد. در نیمه اول سعی کردیم همان کاری را کنیم که در تمام فصل انجامش داده بودیم، اما شاید چنین چیزی برای بردن یک بازی در سطح لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ برتر کافی نباشد. اما باید خوشحال باشم چون تماشای بازی تیمم را می‌پسندم و از سبک بازی‌مان در تمام فصل و نیمه اول بازی با منچستریونایتد راضی هستم.
اما واقعیتی این بین وجود دارد. وقتی در اروپا مقابل لیورپول بازی می‌کنید و روی فرم هستید، باید همان لحظه کار را تمام کنید، کاری که ما نکردیم. چرا بارسا و رئال‌مادرید همیشه در بالاترین جایگاه‌ها قرار دارند؟ چون مهاجمانشان حتی وقتی یک شانس نصفه نیمه دارند، دو گل می‌زنند.
این اولین بار بود که تیم پپ در دو بازی متوالی سه گل می‌خورد. شاید مخاطب حرف‌های گواردیولا استرلینگ هم باشد که رکورد عجیبی در گل نکردن موقعیت‌ها در فصل جاری به ثبت رسانده است! گواردیولا تا ساعتی دیگر در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با لیورپول شرکت خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی