[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

هنوز هم همه زیدانِ بازیکن را دوست دارند، روزنامه شیراز نوین

دل‌پیرو می‌گوید پایه‌های موفقیت زیدان در ایتالیا و تورین ایجاد شده‌اند. این دو ستاره سابق باشگاه یوونتوس 5فصل در کنار هم برای بیانکونری بازی کردند. 
به گزارش Goal، رئال مادرید زیدان موفق شد در بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یوونتوس را 3-0 شکست دهد. حالا آنها شانس زیادی برای رسیدن به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان دارند. زیدان از وقتی سرمربی رئالی‌ها شده جام‌های ارزشمندی برای این تیم به دست آورده و دل‌پیرو می‌گوید فوتبال ایتالیایی نقش مهمی در موفقیت‌های اخیر زیدان ایفا کرده است. 
ما ایتالیایی‌ها در مورد چند چیز دیوانه هستیم. وقتی به تیم زیدان نگاه می‌کنید می‌توانید این چیزها را حس کنید و جریانی خاص را در این سبک بازی ببینید. او وقتی بازیکن یووه بود دو مربی بزرگ داشت که تغییرات زیادی ایجاد کردند: لیپی و آنچلوتی. بازی کردن برای این دو مربی از جهات زیادی برای زیدان مهم بوده است.  
دل‌پیرو در مورد تأثیر فوتبال ایتالیا بر زیدان اظهار کرد:
به نظرم او وقتی مشغول مربیگری است، بیشتر به روزهایی فکر می‌کند که در ایتالیا بازی می‌کرد. فقط مسئله دوره‌های مربیگری و مطالعه در مورد این شغل نیست. او چیزهایی نشان می‌دهد که در طول دوران فوتبالش آموخته است. تجربه حضور در فوتبال ایتالیا برای هر مربی خاص است. چون اینجا شما از هرطرف زیر فشار هستید: طرف‌داران، رسانه‌ها، باشگاه و بازیکنان. برای ما ایتالیایی‌ها، فوتبال مهم‌ترین چیز است و اولویت زیادی دارد. شما باید همیشه 100درصد توانتان را به کار گیرید.   
وی در ادامه افزود: اما او در آغاز دوره مربیگری‌اش در تیم دوم رئال و زیر نظر آنچلوتی در تیم اصلی، تجربیات زیادی به دست آورد. او تلاش زیادی کرد تا یک مربی موفق باشد و در این راه مطالعات زیادی داشت. من هربار با او صحبت کردم دیدم تلاش فراوانی دارد تا همه‌چیز را در مورد مربیگری فوتبال بیاموزد. او تمام تیم‌های فرانسه و اسپانیا را زیر نظر داشت و به خوبی رفتار مربیان تیم‌ها را ارزیابی می‌کرد. او مرد باهوشی است و می‌داند کارش را چطور انجام دهد. نتایج تیم زیدان هم این نکات را به ما نشان می‌دهد. 
وقتی او در همان فصل اولش به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا رسید، تا حدی سورپرایز شدم. او به سرعت راه رسیدن به قهرمانی را آموخت و فهمید چطور باید بازیکنان را در کنار هم متحد کرده و به پیروزی برساند. در باشگاهی مثل رئال‌مادرید، این کار اصلاً آسان نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی