[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

علیرضا کریمی: از کشتی گرفتن با یزدانی نمی‌ترسم، روزنامه شیراز نوین

ملی‌پوش کشتی آزاد گفت: از تصمیم رسول خادم هیچ خبری ندارم؛ اما امیدوارم به فدراسیون بازگردد.
به گزارش «ورزش سه»، علیرضا کریمی که در نوروز ۹۷ تولد ۲۴‌سالگی خود را جشن گرفته، این روزها مثل سایر ملی‌پوشان کشتی در بلاتکلیفی به سر می‌برد. در حالی که نزدیک به ۴۰‌روز تا پایان محرومیت این کشتی‌گیر بدشانس باقی مانده، او امیدوار است برخلاف‌سال ۹۶،‌ سال جدید برایش اتفاقات خوبی رخ دهد.
ملی‌پوش کشتی آزاد در مسابقات جهانی زیر ۲۳‌سال به دستور مربیانش مقابل حریف روسی به صورت تعمدی شکست خورد تا بعد از آن برابر نماینده اسراییل حاضر نشود.
این اتفاقات در نهایت محرومیت ۶‌ماهه وی و ۲‌ساله مربی‌اش را به همراه داشت و البته تنشی را ایجاد کرد که پایانش استعفای رسول خادم بود.
 در روزهای ابتدایی‌سال جدید و در آستانه برگزاری مجمع سرنوشت‌ساز فدراسیون کشتی با علیرضا کریمی همکلام شدیم. در ادامه مشروح گفت و گوی خبرنگار «ورزش سه» با ملی‌پوش کشتی آزاد را می‌خوانید.
مدتی است که اردوهای تیم ملی تعطیل شده؛ این روزها تمرین می‌کنی؟
بله، تمریناتم را خودم به صورت شخصی پیگیری می‌کنم. باید بدنم را آماده نگه دارم و به محض شروع تمرینات در خدمت تیم ملی خواهم بود. فعلاً تیم ملی برنامه خاصی ندارد و همه منتظر تعیین تکلیف فدراسیون هستند.
از رسول خادم و تصمیمش برای بازگشت یا کناره‌گیری قطعی خبر داری؟
من هیچ خبری از آقای خادم در این مدت نداشتم. همه کشتی‌گیران، مربیان و مسئولان نگران کشتی هستند و امیدوارم رسول خادم به بازگشت راضی شود. شنیدم فردا مجمع فدراسیون برگزار می‌شود و انشاالله تصمیماتی گرفته می‌شود که به صلاح کشتی باشد.
فکر می‌کنی اتفاقی که برای تو در مسابقات جهانی رخ داد، چقدر در استعفای خادم تأثیرگذار بود؟
من دقیقاً نمی‌دانم چه اتفاقاتی رخ داده که خادم اینقدر بر روی استعفایش اصرار دارد. با این حال در مجمع قبلی گفته بود که استعفایش هیچ ربطی به مسأله مسابقه ورزشکاران با اسراییل ندارد و مشکلش با وزارت ورزش است.
اولین مسابقه‌ای که قرار است در آن شرکت کنی، کدام رقابت خواهد بود؟
محرومیت من اواخر اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد و همان موقع باید در مسابقات انتخابی حضور پیدا کنم. شورای فنی بعد از اتفاقاتی که برای من رخ داد، مجوز حضور در انتخابی تیم ملی را داده بود و حالا خودم را برای این مسابقات آماده می‌کنم. امسال رویدادهای مهمی ‌مثل بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی در پیش داریم و انتخابی تیم ملی قطعاً حساس و سرنوشت‌ساز خواهد بود.
در اسفندماه هم به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شدی؛ اگرچه محروم بودی؟
بله، با تصمیم کادرفنی به این رقابت‌ها رفتم. کنار بچه‌ها بودم و از دیدن کشتی‌ها لذت بردم. به هر حال این اتفاق نظر آقای خادم بود که من با وجود محرومیت کنار سایر کشتی‌گیران باشم.
چقدر امیدوار هستی در‌سال ۹۷ به مدال جهانی و آسیایی برسی؟
سال ۹۶ که با بدشانسی برای من همراه بود. امیدوارم که در انتخابی تیم ملی نتیجه خوبی بگیرم و بعد از آن هم بتوانم در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی شرکت کنم. هدف‌های بزرگی در سر دارم که امیدوارم به آنها برسم. قطعاً قهرمانی بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی برای من دور از دسترس نیست.
حسن یزدانی که در اوج آمادگی به سر می‌برد، در وزن ۸۶‌کیلوگرم کشتی می‌گیرد. قصد نداری برای روبرو نشدن با او به وزن دیگری بروی؟
بدن من طوری است که فقط برای وزن ۸۶‌کیلوگرم مناسب است. نمی‌توانم به وزن دیگری بروم و البته از هیچ حریفی نمی‌ترسم. حسن یزدانی هم کشتی‌گیر بزرگی است؛ اما من هم‌ سال‌های زیادی است که کشتی می‌گیرم و بی‌تجربه نیستم. به هر حال در انتخابی کشتی می‌گیریم و هر کسی که حقش باشد، به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام خواهد شد.
با اینکه از رسیدگی‌ها بعد از اتفاقاتی که برایت رخ داد و محرومیتی که نصیبت شد، راضی نبودی؛ اما چندی پیش اعلام شد که از سربازی معاف هستی؟
من یک‌سال و چند ماه است که سرباز هستم و فقط ۴، ۵‌ماه به پایان دوره سربازی من مانده بود. خیلی برای من تفاوتی نداشت چون ماه‌های آخر سربازی‌ام بود و این اتفاق هم امتیاز ویژه‌ای برایم نبود. درباره رسیدگی‌ها هم قبلاً حرف زدم و قصد ندارم دوباره صحبتی در این باره کنم. فقط می‌خواهم مردم حقایق را بدانند و فکر نکنند که من پولدار شدم. اتفاقا من ۲‌مدال جهانی و آسیایی را از دست دادم و از این بابت ضرر زیادی کردم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی