[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

شاهکار تکواندوی ایران در رده پایه، روزنامه شیراز نوین

مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان در تونس به خوبی به ما نشان داد که فدراسیون تکواندو به درستی اهمیت سرمایه‌گذاری از رده‌های نونهالان را در‌سالیان اخیر درک کرده بود.
مسابقات تکواندو کسب سهمیه المپیک جوانان 2018 از جمعه 17فروردین‌ماه در شهر «الحمامات» تونس با حضور 438‌تکواندوکار در دو گروه دختران و پسران تونس برگزار شد و در پایان هر شش نماینده کشورمان در دو بخش دختران و پسران موفق به کسب سهمیه سومین دوره مسابقات المپیک جوانان شدند.
اتفاقی بزرگ که تنها دو کشور ایران و روسیه موفق به انجام آن شدند و حتی کره‌ای‌ها نیز نتوانستند صد‌در‌صد در کسب سهمیه المپیک جوانان موفق باشند. بعد از سه کشور ایران، روسیه و کره‌جنوبی نیز کشورهایی مانند چین با 4سهمیه و مصر و کرواسی با 3سهمیه د رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.
اتفاقی که قطعاً برای تکواندو کشورمان به صورت اتفاقی به دست نیامده است و حاصل برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری فدراسیون تکواندو در رده‌های پایه در‌سالیان اخیر بوده است. اتفاقی که چهار‌سال پیش نیز با سرمایه‌گذاری روی کیمیا علیزاده آغاز شده بود و نتیجه آن طلای این دختر شایسته تکواندو ایران در المپیک جوانان در نانجینگ چین و بعد از آن برنز المپیک تابستانی و تاریخ‌سازی در ورزش کشور در ریودوژانیرو بود.
اینکه این 6‌سهمیه همراه با کسب 5‌مدال اتفاق افتاد و در رده پسران هر سه بازیکن ما با کسب یک طلا، نقره و برنز موفق به کسب سهمیه و در بخش دختران نیز یک نقره و یک برنز دستاورد کسب سهمیه هر سه‌دختر ما بود نشان از کار بزرگ تکواندوکاران جوان کشورمان می‌دهد. اهمیت کسب سهمیه همراه با مدال زمانی ارزشمندتر جلوه خواهد کرد که بدانیم نفرات اول تا هشتم هر وزن موفق به کسب می‌شدند.
مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان در تونس به خوبی به ما نشان داد که فدراسیون تکواندو به درستی اهمیت سرمایه‌گذاری از رده‌های نونهالان را در‌سالیان اخیر درک کرده بود و حالا با کسب 6سهمیه نام خود را به عنوان یکی از فدراسیون 6 ستاره تکواندو دنیا در رده پایه ثبت کرده است.
قطعاً کادرفنی تیم‌های دختران و پسران و فدراسیون‌نشین‌ها بعد از کسب سهمیه المپیک نیز بیکار نخواهند نشست و بعد از پایان مسابقات قهرمانی جهان رده جوانان با برنامه‌ریزی مناسب به گونه‌ای عمل خواهند کرد تا دو طلا و یک برنز دوره گذشته المپیک جوانان را ارتقا بدهد و با کسب مدال‌های بیشتر بار دیگر بر بزرگی نام تکواندو ایران در جهان تأکید کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی