[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی عشایری فارس در فروردین ۹۷، روزنامه شیراز نوین

مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی و دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان فارس، از برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سیاه‌‌چادرهای عشایری در سراسر استان هم‌زمان با ایام نوروز 97 خبر داد. به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با تأکید به نام‌گذاری امسال به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» و شعار نوروزی «صنایع‌دستی فرصتی برای گردشگری تجربه‌محور» افزود: با توجه به حضور گسترده گردشگران و مسافران در نقاط مختلف استان در ایام نوروز و به منظور معرفی صنایع‌دستی و سوغات و حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان این محصولات، نمایشگاه و فروشگاه‌های صنایع‌دستی و سیاه‌چادرهای عشایری در سطح استان ایجاد شده است.
این مقام مسئول از راه‌اندازی نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی در کلان‌شهر شیراز هم‌زمان با ایام نوروز خبر داد و افزود: در شهر شیراز و برخی بناهای شاخص تاریخی مانند آرامگاه حافظ، ارگ کریم‌خانی، باغ عفیف‌آباد و آرامگاه سعدی 90غرفه موقت صنایع‌دستی برپا شده است. 
وی ادامه داد: همچنین 75غرفه موقت صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان و 77بازارچه دائمی ‌صنایع‌دستی در سطح استان فارس به عرضه محصولات خود به گردشگران می‌پردازند. دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان به برپایی سیاه‌چادرهای عشایری بین‌راهی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: 189سیاه‌چادر عشایری در سطح استان ایجاد شده و متولیان آن با اجرای برنامه‌های آیینی، ارائه غذاهای سنتی و محلی و معرفی آداب و رسوم خود لحظاتی شاد و خاطره‌انگیز برای مسافران نوروزی رقم می‌زنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی