[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

آیت‌الله نوری همدانی: بدون تعارف، امروز اقتصاد کشور اصلاً وضعیت خوبی ندارد، روزنامه شیراز نوین

یکی از مراجع عظام تقلید با انتقاد از نوسانات نرخ ارز گفت: گرانی ارز موجب گرانی قیمت‌های دیگر می‌شود، ما به دنبال سیاه‌نمایی نیستیم ولی بدون تعارف امروز اقتصاد کشور اصلاً وضعیت خوبی ندارد و دولت نتوانسته کار مهمی ‌انجام بدهد.
به گزارش ایلنا، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر دیروز در دیدار با سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم با بیان این که انسجام و اتحاد در مجموعه شهرداری مسأله‌ای بسیار مهم و اساسی است اظهار داشت: باید سعی کنید همواره وحدت و همدلی خود را حفظ کنید.
وی افزود: در قم تحولات زیادی به وجود آمده و اقدامات بسیار مهمی‌ صورت گرفته است و ذوق و سلیقه و وحدت شما توانسته تحول را در شهر ام‌القرای جهان اسلام به وجود آورد و خدمت نیز در این شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
این مرجع تقلید عنوان کرد: زیبا سازی، استحکامات، خدمت‌رسانی به مردم و ساخت و سازهایی که صورت گرفته واقعاً جای تقدیر دارد و امیدواریم این مسیر خدمت‌رسانی از سوی شهرداری همواره ادامه پیدا کند.
وی در ادامه با اشاره به روایتی از امام موسی کاظم(ع) خاطرنشان کرد: این حدیث در اوایل اصول کافی خطاب به هشام بن حکم مطرح شده است، حضرت می‌فرماید: «لقمان به فرزند خود نصیحت می‌کرد 
که دنیا دریایی عمیق است که بسیاری از افراد در آن غرق شده‌اند، کشتی نجات تو در این دریا تقوای الهی است و داخل تقوا ایمان قرار دارد، بادبان کشتی توکل، کشتی‌بان کشتی عقل تو، راهنمای کشتی علم و سکان کشتی نیز صبر است».
آیت‌الله نوری‌همدانی تأکید کرد: این حدیث برای ما درس‌های زیادی دارد که به صورت تشبیه دنیا به کشتی و دریا مطرح شده و می‌تواند راهنمای انسان در زندگی باشد تا منحرف نشده و در مسیر هدایت الهی قرار بگیرد.
وی یادآور شد: کار مسئولان نیز همچون کشتی‌بان‌هایی است که می‌خواهند مردم را به ساحل نجات برساند؛ مردم از شما انتظار دارند تا مشکلاتی که دارند را حل و فصل کنید بنابراین اخلاق خوب در برخورد با مردم بسیار اهمیت دارد.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که اخلاق مظاهر زیادی دارد عنوان کرد: مطابق روایات اسلامی، اخلاق در چهره، گفتار و رفتار انسان نمود پیدا می‌کند که دقیقاً برای مسئولان درس بزرگی است؛ این را بدانید بهترین عبادت‌ها خدمت‌رسانی به مردم مؤمن است که این نعمت نصیب شما شده است.
وی تصریح کرد: امروز مسأله ارز بسیار مهم است و دولت وظیفه دارد این مسأله را حل کند، چون گرانی ارز موجب گرانی قیمت‌های دیگر می‌شود، ما به دنبال
 سیاه‌نمایی نیستیم ولی بدون تعارف امروز اقتصاد کشور اصلاً وضعیت خوبی ندارد و دولت نتوانسته کار مهمی ‌انجام بدهد.
آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: همه کار دولت طرح آمارو ارقام و مسائل این چنینی است ولی مردم در سفره خود جز گرانی و تورم چیز دیگری ندیده‌اند، بنابراین اقتصاد ما حقیقتاً مشکل دارد که دولتمردان باید به دنبال اصلاح آن باشند و نگاه آنها نیز بیشتر به درون کشور متوجه باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی