[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

استاندار فارس: پیگیر مطالبات معوق بانک‌ها هستم ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: بانک‌های استان در زمینه پرداخت تسهیلات به بخش تولیدی فارس در سال ۹۶ همکاری مطلوبی داشته‌اند و انتظار داریم این همراهی در سال ۹۷ نیز تداوم داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، اسماعیل تبادار در دیدار شورای هماهنگی بانک‌های استان با بیان اینکه بانک‌ها نقشی مؤثر و کارساز در اقتصاد استان بر‌عهده دارند اظهار داشت: در سال ۹۶ از محل طرح رونق تولید، بانک‌ها به صورت مستقیم ۶۵۸‌میلیارد تومان تسهیلات را به یک هزار و ۶۲۸‌طرح کوچک و بزرگ پرداخت کرده‌اند.
وی ادامه داد: ۱۷۸‌طرح تولیدی که از طریق سایت «بهین‌یاب» ثبت نام کرده و متقاضی دریافت تسهیلات طرح رونق تولید بوده‌اند مبلغ ۲۴۱‌میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و مجموع پرداخت‌های مستقیم و غیرمستقیم در طرح رونق تولید سال۱۳۹۶ توسط بانک‌های استان فارس ۹۰۰‌میلیارد تومان بوده است.
استاندار فارس با بیان اینکه انتظار داریم بانک‌ها همچنان نقش‌آفرینی ویژه‌ای در زمینه توسعه اقتصادی استان فارس داشته باشند گفت: بانک‌ها باید تلاش کنند با بررسی اهلیت افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات هستند در ارائه تسهیلات به افراد توانمند و دارای شرایط مناسب، هیچگونه وقفه‌ای ایجاد نشود و از طرفی با تمام کوشش و تلاش به افرادی که قصد استفاده نامناسب از این تسهیلات را دارند تسهیلات داده نشود. به گونه‌ای که با بازگشت این تسهیلات، سایر افراد و واحدهای تولیدی نیز بتوانند بهره‌مند شوند.
تبادار تأکید کرد: مدیریت ارشد استان به منظور رونق تولید و تقویت چرخه گردش پول و تسهیلات، در زمینه بازگشت مطالبات معوق بانک‌های استان تلاش خواهد کرد.
وی همچنین خواستار بهره‌گیری از ظرفیت‌های بانک‌های خصوصی استان در کنار بانک‌های دولتی در زمینه حمایت از واحدهای تولیدی و طرح‌های عمرانی برای رونق اقتصادی استان فارس شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی