[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

تشریح برنامه‌های سلامت‌محور در نوروز ۹۷، روزنامه شیراز نوین

به گزارش «وب دا» در شیراز، مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن بیان این مطلب گفت: برنامه سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اجرای مانور نمادین خودروها و بازرسان بهداشت محیط همزمان با سایر نقاط کشور، پانزدهم اسفند سال 96 آغاز شد و تا پانزدهم فروردین 1397 ادامه داشت.
سیامک شمس گفت: این برنامه با هدف حفظ و ارتقای شاخص‌های مرتبط با سلامت جامعه و مسافران نوروزی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه و کنترل بیماری‌های مرتبط با آب و مواد غذایی، در تمامی شهرستان‌های استان و شهرها و مناطق تابعه آنها به صورت همزمان اجرا شد.
شمس گفت: در این برنامه 390‌کارشناس بهداشت محیط در قالب تیم‌های دو و سه نفره از ساعت۸صبح تا 20‌شب از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی به ویژه هتل‌ها، مهمانپذیرها، بوستان‌ها، محل‌های اسکان مسافران نوروزی، رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، پزندگی‌ها، شیرینی‌فروشی‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و مراکز و اماکن بین راهی بازدید کردند.
او نتیجه این فعالیت‌ها را 45هزار و 467‌بازرسی از مراکز و اماکن و سامانه‌های آبرسانی، هزار و 738‌بازرسی از مراکز و اماکن بین راهی، 496‌بازرسی مشترک با دستگاه‌های دیگر اعلام کرد که در نتیجه این بازرسی‌ها، 339‌مرکز و مکان متخلف به مراجع قضایی معرفی و 49‌مرکز و مکان متخلف نیز تعطیل شد.
مدیر‌گروه سلامت محیط دانشگاه اضافه کرد: در این ایام، 15هزار و 271مورد کلرسنجی از منابع آب شرب انجام شده است، همچنین هشت هزار و 264‌مورد سنجش مواد غذایی با تجهیزات پرتابل و معدوم‌سازی بیش‌از 20هزار کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی، از دیگر موارد نتایج اقدامات گروه سلامت محیط دانشگاه در این ایام بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی