[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

کیهانی: حق دوومیدانی است که پرچمدار بازی‌های آسیایی باشد، روزنامه شیراز نوین

رییس فدراسیون دو ومیدانی گفت: حق دوومیدانی ایران است که پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی باشد و ما تلاش خودمان را در این باره انجام خواهیم داد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مجید کیهانی در نشست امروز خود با خبرنگاران با اعلام اینکه رکوردهای ورودی بازی‌های آسیایی تا پنجشنبه آینده اعلام خواهد شد اظهار داشت: ما آن کسانی را به جاکارتا اعزام می‌کنیم که در چهارچوب تصمیمات فدراسیون باشند. هیچ بحث جنسیتی در اعزام ورزشکاران وجود ندارد و مهم رکوردها هستند. ما در مجموع به اعزام 10‌ورزشکار رسیده‌ایم که البته این تعداد قطعی نیست. البته نظر ما اعزام 12‌نفر است اما سهمیه حضور 16‌ورزشکار را نیز در دو ومیدانی از کمیته المپیک گرفته‌ایم. نظر فدراسیون این است که احتمالاً کاروان دوومیدانی ایرانی با 12‌ورزشکار در بازی‌های آسیایی حضور خواهد داشت. من به فریبا محمدیان و طاهره طاهریان به عنوان کسانی که در وزارت ورزش و کمیته المپیک سمت دارند گفته‌ام که برای فدراسیون دختر و پسر در اعزام فرقی ندارد و همه را به یک چشم می‌بینیم. وی درباره حضور مربی آمریکایی برای دوی سرعت در ایران گفت: این مربی چند وقتی است که کار را دوومیدانی کاران را آغاز کرده و دیروز هم به من گزارش داد که روی علی خدیور، رضا قاسمی، مریم محبی نظر مساعد دارد.
رییس فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه قرار است یک مربی خارجی برای ریحانه آرانی در پرتاب چکش جذب شود، درباره برگزاری لیگ‌های مختلف گفت: ما امسال لیگ‌های طلایی، پویا و پیشتازان را طراحی کرده‌ایم که از هر کدام اهداف خاصی را دنبال می‌کنیم. لیگ پیشتازان مربوط به یک سری مسابقات منطقه‌ای است. یعنی ما کشور را به شش منطقه تقسیم بندی کرده‌ایم که در هر یک از آنها مسابقاتی برگزار می‌شود تا نفرات برتر شناسایی شوند.
کیهانی در خصوص شانس مدال آوری کاروان دوومیدانی ایران در بازی‌هایی آسیایی 2018، عنوان کرد: ما به وزارت ورزش گفته‌ایم که دوومیدانی سه مدال شامل یک طلا، یک نقره و یک برنز در جاکارتا کسب خواهد کرد. من معتقدم در هیچ مقطعی از تاریخ دو‌و‌میدانی هرگز چنین شرایطی برای تیم ملی فراهم نبوده است. حسن تفتیان 15‌ماه است که در فرانسه با یک مربی خارجی کار می‌کند که نتایج او نیز روند حرکتی‌اش را نشان می‌دهد. معتقدیم شرایطی که در اختیار تفتیان است با شرایط بهترین‌های دو سرعت آسیا برابری می‌کند، همچنین کیوان قنبرزاده نیز از اول آبان سال گذشته کار خود را با مربی خارجی آغاز کرده و هم اکنون ششمین مرحله اردوی خود را در مسکو پشت سر می‌گذارد.
وی در این خصوص ادامه داد: علی ثمری در حال حاضر زیرنظر مک ویکینز کار می‌کند و اگر شرایط در آینده برای ادامه این همکاری فراهم نشود او با یک مربی خارجی دیگر کار می‌کند. در مجموع تدارکات تیم اعزامی ‌به بازی‌های آسیایی بسیار مطلوب است ما قرار نیست هندوانه دربسته به جاکارتا ببریم. کسانی اعزام می‌شوند که رکورد خوبی داشته باشند و خودشان را نیز قبلاً نشان داده باشند. رییس فدراسیون دوومیدانی درباره مبلغ هزینه شده برای اردوها و مربیان خارجی گفت: از اول آبان‌96 و هر ماه بیش از‌50 هزار دلار هزینه می‌کنیم که حتی این رقم در برخی ماه‌ها فراتر هم رفته است. ما قرار نیست برای بازی‌های آسیایی پاداشی درنظر بگیریم بلکه این کار برعهده وزارت ورزش است.
کیهانی در پایان با اعلام این موضوع که دیگر اجازه نمی‌دهیم هیچ ورزشکاری چیزی را به فدراسیون تحمیل کند گفت: حق دو ومیدانی ایران است که پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی باشد و ما تلاش خودمان را در این باره انجام خواهیم داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی