[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

اجرای حکم قصاص قاتل اهورای ۳‌ساله در زندان رشت، روزنامه شیراز نوین

مهرماه سال گذشته یک فقره کودک آزاری منجر به قتل در رشت اتفاق افتاد که در نهایت در ۱۶‌آذر ماه قاتل اهورای ۳‌ساله به قصاص نفس محکوم شد و حکم صادره صبح دیروز در زندان رشت اجرا شد.
25‌مهرماه سال گذشته یک فقره کودک آزاری منجر به قتل در رشت اتفاق افتاد که در نهایت در ۱۶آذر ماه قاتل اهورای ۳ساله به قصاص نفس محکوم شد و حکم صادره صبح دیروز اجرا شد.
ماجرا از این قرار بود که ناپدری یک پسربچه حدوداً 3ساله پس از آزار و اذیت جسمی ‌این کودک، سر طفل را به دیوار می‎کوبد که در اثر این اقدام کودک فوت می‌کند.
ناپدری طفل در بازجویی اظهار داشته که هیچگونه سابقه و مشکل روانی نداشته و در زمان اقدام به این عمل مجرمانه مواد مخدری نیز مصرف نکرده است اما به منظور بررسی دقیق این ادعا پرونده به پزشکی قانونی ارجاع شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفوی‌نیا دادستان عمومی‌و انقلاب مرکز استان گیلان در این زمینه گفت: طبق نظریه پزشکی قانونی علت تامه فوت خونریزی مغزی گزارش شده است.
دادستان رشت همچنین هفت آبان ماه از صدور کیفرخواست و ارسال پرونده قتل اهورای ۳‌ساله به دادگاه خبر داد.
وی با اشاره به دریافت نظریه نهایی پزشکی قانونی تصریح کرد: این پرونده پس از طی مراحل قانونی در دادسرا با صدور کیفرخواست کودک آزاری و قتل عمد به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد.
گفتنی است جلسه محاکمه قاتل اهورا ۸‌آذر ماه در دادگاه‌۱ کیفری استان گیلان برگزار شد.
سیاوش پور رییس کل دادگستری گیلان در 17‌بهمن‌ماه از تأیید رأی پرونده اهورای سه ساله در دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: پس از انجام تشریفات و تقاضی اولیای دم و استیذان از رییس قوه قضاییه رأی به مرجله اجرا در خواهد آمد.
گفتنی است؛ رییس کل دادگستری استان گیلان صبح دیروز در گفت وگو با میزان گفت: حکم قصاص قاتل اهورای ۳‌ساله در زندان رشت اجرا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی