[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

لزوم آموزش مهارت رفتار قاطعانه به فرزندان، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه برای مصون ماندن فرزندان خود از آسیب‌های اجتماعی مهارت «رفتار قاطعانه» را به آنان بیاموزیم گفت: مهارت رفتار قاطعانه به ما کمک می‌کند تا بدون خشونت و صدمه زدن به دیگران به‌ خواسته خود دست یابیم.
سرهنگ «کاووس محمدی» در گفتوگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: بررسی پرونده‌های قتل در استان فارس نشان می‌دهد که بسیاری از متهمان، با هدف وارد کردن جراحات سطحی و به انگیزه‌ی زهر چشم گرفتن از طرف مقابل، در نزاع‌های فردی و جمعی از چاقو استفاده کرده‌اند. 
وی افزود: هر چه بیشتر خشم خود را با به کار بردن کلمات یا رفتارهای پرخاشگرانه تخلیه کنیم، بیشتر احساس خشم خواهیم کرد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: دلیل اصلی عصبانیت ما رفتار و گفتار دیگران یا محرک‌های بیرونی نیستند، بلکه افکار ناکارآمد و منفی است که خشم ما را به عصبانیت تبدیل می‌کند، مثل این تفکر که «همه افراد باید همیشه درست رفتار کنند».
سرهنگ محمدی درپایان از شهروندان خواست به توصیه‌های پلیسی ذیل توجه کنند تا از وقوع درگیری و خشونت در سطح جامعه پیشگیری شود.
1- نوجوانان ما بیشتر به «سرمشق» نیازمند هستند تا به عیب‌جویی 
2- زمینه بسیاری از انحرافات نوجوانان، از طریق تماشای فیلم غیراخلاقی و محرک خانواده به وجود می‌آید.
3-جوانان و نوجوانانی که توانایی نه گفتن به پیشنهادهای غیر‌اخلاقی را دارند‌، از آلوده شدن به انحرافات اجتماعی مصون می‌مانند.
4- همانطور که نه گفتن را از کودکی به فرزندانمان می‌آموزیم اجازه دهیم نه شنیدن را به خوبی تجربه کنند‌.
5- جوانان و نوجوانانی که از دوره کودکی، قربانی خشونت شده‌اند بیشتر در معرض ابتلا به پرخاشگری و رفتارهای خشونت بار هستند‌. 
6- کسانی که محبت کافی از والدین خود دریافت نکرده‌اند و در معرض خشونت قرار گرفته‌اند مستعد‌ترین افراد برای بروز رفتارهای پر‌خطر هستند‌.
7- تأثیر منفی کنترل بیش از حد فرزندان، کمتر از کنترل نکردن و عدم نظارت بر آنان نیست. 
8- افراط در ملامت و سرزنش، آتش لجبازی و سرکشی را شعله‌ور می‌کند.
9- برای انتقاد کردن نوجوانان باید ابتدا به دنبال یک نکته مثبت برای تعریف و تمجید باشیم، چرا که انتقاد به تنهایی باعث بیگانه شدن نوجوانان با والدین می‌شود‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی