[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

رایزنی ۱۲۳‌میلیارد تومانی، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز با بيان اينكه نيازمند اعتبار 123ميليارد تومانی برای ترخيص 180دستگاه اتوبوس خريداری‌شده هستند، خواستار تسریع در حل مشکل و کمک به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شیراز شد.
مجتبی زوربخش در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، با اشاره به بررسی‌های انجام‌شده توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافيک شهرداری شيراز در راستای توسعه حمل‌ونقل عمومی ناوگان درون‌شهری، خاطرنشان كرد: افزايش سهم حمل‌و‌نقل عمومی از جمله سيستم اتوبوسرانی از مهمترين رويكردهای حاصل از نتيجه اين بررسی‌ها در سال 97 خواهد بود.
وی تعيين تكليف اتوبوس‌های خريداری‌شده و ورود آنها به سيستم حمل‌ونقلی، بازنگری در تدوين برنامه‌های خطوط اتوبوسرانی، توجه به مؤلفه‌های تعيين‌كننده كيفيت، افزايش سرعت سيستم، كاهش مدت زمان تأخير و كاهش زمان جا‌به‌جايی مسافر را از مهمترين برنامه‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز در سال 97 برشمرد.
زوربخش به راه‌اندازی خطوط تغذيه‌رسان مكمل ايستگاه‌های مترو در سطح برخی از مناطق شيراز اشاره و در اين‌باره با تأكيدبر اين نكته كه به دنبال راهکارهایی برای افزایش مطلوبیت سطح دسترسی شهروندان به سيستم حمل‌ونقلی هستيم گفت: خطوط تغذيه‌رسان، مبنایی عملی دارد بدین معنا که با ارتقای خدمات اتوبوسرانی شاهد انتقال مسافران از ایستگاه‌های مترو به سطح شهر باشیم.
وی با تأكيدبر اينكه عزم جدی برای راه‌اندازی خطوط تغذيه‌رسان حمل‌ونقلی داريم گفت: هم‌اينک یک هزار و سی دستگاه اتوبوس در سیستم حمل‌و‌نقل عمومی کلانشهر شیراز مشغول به فعاليت هستند.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز يادآور شد: تعدادی از اتوبوس‌های موجود در اين كلانشهر نیز فرسوده و اصطلاحاً از رده خارج هستند اما هيچ‌يک از آنها در ميان خطوط فعال حضور ندارند.
زوربخش در پاسخ به اين سؤال كه آيا اتوبوس‌های خريداری‌شده و بهسازی تعدادی از خطوط مشمول يارانه دولتی خواهند شد يا نه گفت: همه اتوبوس‌های خريداری‌شده طی سال‌های گذشته توسط شهرداری شيراز تأمين اعتبار شده‌اند و يارانه‌ای به آنها تعلق نگرفته است. 
وی خاطرنشان كرد: اين مهم در حالی است كه اگر دولت در خريد و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی كمک كند، طبیعتاً شهرداری توان خود را در جاهای دیگر مصروف خواهد کرد. 
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد که به درجه‌ای از موفقیت در سیستم حمل‌ونقل ناوگان درون‌‌شهری برسیم که ادعا کنیم شهروندان از درب منازل خود به سطح شهر سفر و شبکه معابر را با وسلیه نقلیه شخصی خود اشغال نمی‌کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی