[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: کمک بانک توسعه اسلامی به اجرای طرح‌های فاضلاب فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: برای اجرای طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر فسا و پنج شهر دیگر استان فارس 144میلیون یورو از محل بانک توسعه اسلامی در نظر گرفته شده است.
سلیمان کرمی، روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: تصفیه‌خانه پساب شهر فسا به‌عنوان یک طرح ملی و تأمین‌کننده منبع آب پایدار، یکی از پروژه‌های کلیدی و تأثیرگذار در بحث مدیریت بحران آب و رونق اقتصادی در این شهرستان به شمار می‌آید.
وی افزود: ظرفیت تولید روزانه این تصفیه‌خانه 20هزار مترمکعب آب است و این طرح با همکاری بانک توسعه اسلامی ظرف ماه‌های آینده در این شهرستان عملیاتی خواهد شد.
کرمی ادامه داد: برای راه‌اندازی این تصفیه‌خانه 286‌کیلومتر خط انتقال باید ایجاد شود که از این میزان 132‌کیلومتر آن سهمیه بانک توسعه اسلامی است که امسال انجام خواهد شد.
او گفت: هزینه اولیه ساخت تصفیه‌خانه فسا 510‌میلیارد ریال برآورد شده و قرار است این طرح ظرف مدت سه سال به اتمام رسد. 
کرمی اظهار کرد: انتظار این است که هماهنگی‌های لازم برای ساخت این تصفیه‌خانه از سوی مسئولان ذی‌ربط شهرستان فسا صورت گیرد تا هرچه زودتر مردم از مزایای آن بهره‌مند شوند.
شهرستان فسا در فاصله 130کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
بانک توسعه اسلامی، یکی از مؤسسه‌های بزرگ مالی توسعه‌ای بین‌المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیر عضو، در سال ۱۹۷۵میلادی از سوی ۲۲‌کشور اسلامی تأسیس شد. 
هم‌اینک اعضای بانک توسعه اسلامی مشتمل بر ۵۶کشور از چهار قاره آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکاست. ایران با پذیره‌نویسی سهام به ارزش ۷۰۰‌میلیون دینار اسلامی، چهارمین سهامدار بزرگ بانک توسعه اسلامی محسوب می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی