[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

شادباش ۳۵۰بقعه متبرکه درفارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از برگزاری جشن بزرگ مبعث پیامبر اکرم(ص) در بیش از ۳۵۰‌بقعه متبرکه سراسر فارس خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، سیدعباس موسوی با بیان این مطلب اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن ایام جشن و سرور مبعث حضرت خاتم‌النبيين حضرت محمد مصطفی(ص) جشن بزرگی به همراه سخنرانی و مولودی‌خوانی در منقبت والای پيامبر(ص)، ايستگاه صلواتی، برپايی نماز جماعت، مسابقات فرهنگی و نمايشگاه كتاب و محصولات فرهنگی و آذين‌بندی بقاع متبركه با هدف تبيين اهداف اين روز بزرگ و سوق‌ دادن انسان‌ها به راه درست و الهی، اجرا می‌شود. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه این مراسم جشن و سرور بايد هرچه باشكوه‌تر به همراه تبيين بيشتر اهداف مبعث پیامبر برگزار شود افزود: این مراسم جشن و سرور در بقاع متبرکه شهر شیراز در محل حرم‌های مطهر حضرت سیدعلاء‌الدین حسین(ع) و علی‌ابن حمزه در جمعه 24‌فروردین پس از اقامه نماز مغرب و عشا با حضور سخنرانان طاهری و ذوالانواری و با حضور مداح اهل بیت، زرین‌قلم برگزار می‌شود. 
موسوی با اشاره به اینکه در محل بقعه متبرکه سید نظام‌الدین محمود(ع) شاهداعی الی‌ا... این مراسم جشن و سرور در شنبه 25‌فروردین بعد از اقامه نماز مغرب و عشا با سخنرانی میر و مدیحه‌سرایی مهدی زارع برگزار می‌شود افزود: مراسم جشن بزرگ عید مبعث حضرت محمد(ص) در روز شنبه در حرم مطهر حضرت سیدتاج‌الدین غریب(ع) از ساعت 17 با سخنرانی محمدی و مولودی‌خوانی سیدمصطفی زارع برگزار می‌شود. 
همچنین در محل قدمگاه حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) نیز این مراسم در روز شنبه از ساعت 17 با مولودی‌خوانی رحمان ستایش و پس از اقامه نماز مغرب و عشا این مراسم جشن و سرور با سخنرانی تجرد است، افزود: در محل آستان مقدس امامزادگان شمس‌الدین میرآخر(ع) روز جمعه این مراسم با سخنرانی حسینی و مولودی‌خوانی معلمی‌فر و در امام‌زاده سیدمحمد(ع) قصردشت این مراسم با مولودی‌خوانی علی احمدی و ایراد سخن دانش برگزار می‌شود. 
وی با بیان اینکه در محل آستان مقدس امام‌زاده سیدمحمد(ع) پودونک این مراسم جشن و شادی با سخنرانی زارع و مداحی غضنفری اجرا می‌شود گفت: در آستان مقدس امامزاده سید محمد(ع) صغاد نیز مراسم جشن عید مبعث در روز شنبه از ساعت 9 صبح ویژه بانوان با مولودی‌خوانی خانم ساجدی برگزار می‌شود. 
همچنین در جمعه در شب عید مبعث این مراسم جشن و شادی با حضور سخنران حیدری و مداح اهل بیت زارع ابرکوه، نوای مولودی‌خوانی و جشن و سرور در این آستان مقدس طنین‌انداز می‌شود. 
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس همچنین با اشاره به اینکه در محل امامزاده سید صادق(ع) مهدی‌آباد این مراسم با حضور مداحان اهل بیت و ایراد سخن ستاره‌فر برگزار می‌شود افزود: در مراسمی باشکوه در محل آستان مقدس امامزاده سیدحسین(ع) واقع در دروازه اصفهان در روز شنبه در ساعت 17 عصر سفره صلوات و پذیرایی به همت بانوان پهن می‌شود. 
سیدعباس موسوی در پایان اضافه کرد: برگزاری مراسم جشن و سرور عید مبعث حضرت محمد مصطفی(ص) در آستان مقدس امامزادگان سیدحسین(ع) کازرون، اسماعیل(ع) فسا، سیدشجاع‌الدین حسن(ع) آقام شهید فراشبند، شاهزاده قاسم(ع) زرقان، سید محمد(ع) نی‌ریز، حسین(ع) و فضل‌ابن موسی‌ابن‌ جعفر(ع) جهرم، میرعلی‌ابن‌الحسین(ع) لارستان، سیدشمس‌الدین محمد(ع) دژکرد اقلید، شاه صفی‌الدین(ع) سروستان و دیگر بقاع متبرکه استان جشن بزرگ مبعث به همراه توزیع شیرینی و نقل و پذیرایی از عاشقان این حضرت برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی