[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

چی بخونیم، روزنامه شیراز نوین

مجموعه‌ پتش‌خوارگر (حماسه؛ سرآغاز/ مردی از تبار اژدها/ بر بنیادهای هستی)؛ نویسنده: آرمان آرین؛ ناشر: افق؛ گروه سنی: نوجوان
اگر به دنبال رمانی ایرانی با بن‌مایه‌های اسطوره‌ای و فضای فانتزی هستید، خواندن مجموعه‌ پتش‌خوارگر را تجربه کنید. پتش‌خوارگر، مجموعه‌ دیگری از آرمان آرین است که بر مبنای اسطوره‌های ایرانی نوشته شده است. او در این کتاب اسطوره‌های اوستا و بندهشن را بازآفرینی کرده است.
آراستی، نوجوانی که با مادر و خانواده‌ دایی‌اش در روستای چیچست زندگی می‌کند، یکباره تمام آرامش زندگی را از دست می‌دهد. دیوهایی که از زیرزمین توسط نیروهای اهریمنی به روی زمین آمده‌اند، قصد و فرصت انتقام دارند و زمین و انسان‌ها در خطر نابودی قرار دارند.آراستی به یک‌باره و در یک شب، تمام خانواده‌اش را از دست می‌دهد و تنها و بی‌پناه می‌شود. او که پیش‌تر با مردی آشنا شده بود که می‌خواست فره‌ ایزدی را به دست آورد، اکنون به دام مرد افتاده است. آراستی خوابی هشداردهنده می‌بیند که او را از آینده باخبر می‌کند و راه را نشانش می‌دهد. او در طول جستجو می‌تواند افرادی مطمئن پیدا کند تا در نهایت به پتش‌خوارگر برسد.
پتش‌خوارگر، موجودی نیمه‌بشری و نیمه‌اهریمنی است که آخرین امید هفت کشور برای نجات فره‌ ایزدی است. پتش‌خوارگر رازهایی مهم دارد، اما بسیار مرموز است.  رمان در کنار گشودن این رازها، مخاطبان را در ماجرایی پرکشش همراه می‌کند و در هر فصل، سرگذشت شخصیت‌های مختلفی را روایت می‌کند. 
نویسنده با آن‌که از نام‌های خاص و گاه سخت باستانی استفاده کرده است، در انتهای کتاب درباره‌ هریک از مفاهیم، واژه‌ها و نام‌ها توضیح داده تا خواننده دچار سردرگمی نشود. مثلاً شاید جالب باشد بدانید واژه‌ پتش‌خوارگر در گذر زمان تغییر کرده و در حقیقت، نام سوادکوه امروزی (در جنوب مازندران) است، در این کتاب نام یک ابرمرد است، نامی که در کتیبه بیستون هم آمده است.
این رمان که سه جلد از آن منتشر شده، هنوز به پایان نرسیده است و چنان‌که نویسنده گفته، دو جلد دیگر تا پایان دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی