[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

در اردیبهشت حجم برنامه‌های فرهنگی افزایش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار از احمد سپاسدار، حسن صفری و رحیم هودی پیشکسوتان عرصه هنر تئاتر و موسیقی با اشاره به اینکه اصحاب فرهنگ، ادب و هنر برگردن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حق دارند، افزود: از ٢٠‌اردیبهشت‌ماه حجم برنامه‌های فرهنگی و هنری افزایش می‌یابد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، غلامرضا یوسفی‌نژاد، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با هنرمندان پیشکسوت دید و بازدید هنرمندان به مناسبت آغاز سال نو را تجدید روحیه‌ای برای فعالان حوزه فرهنگ و هنر دانست و گفت: پیشکسوتان برگردن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حق دارند.
غلامرضا یوسفی‌نژاد که به همراه جمعی از کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی به دید و بازدید نوروزی با هنرمندان پرداخت گفت: پیشکسوتان بر‌گردن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حق دارند. وی اولویت‌بندی برنامه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را هدف این نهاد در سال نو دانست و گفت: وظیفه مجموعه ماست که در تسهیل برنامه‌های تئاتری یاری‌گر هنرمندان باشد. احمد سپاسدار، پیشکسوت هنر تئاتر فارس در این دیدار با تبریک سال نو و تلاش‌های سال گذشته مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: ما در مجموعه‌ای قرار داریم که باید با یکدیگر احساس دوستی و رفاقت داشته باشیم. در ادامه این دیدارها، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به همراه معاون خویش به منزل استاد حسن صفری رفتند که در این دیدار این فعال موسیقی استان با اشاره به اینکه بارها در سال گذشته بزرگداشت برایش گرفته شد، گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از همه در این‌باره فعالیت کرد و سنگ تمام گذاشت.
وی افزود: همه تلاش هنرمندان فارس این است که فعالیت‌هایشان منجر به نتیجه شود و بسنده به این نکنیم که آثاری ساخته‌ایم و دیگر نیازی به ادامه مسیر نیست.این دبیر پیشین ادبیات با اشاره به اینکه شعر را به خوبی می‌شناسد خاطرنشان کرد: در انتخاب شعر ترانه وسواس به خرج می‌دهم؛ شعرهای سمندر شک‌برانگیز نیست و به مفهوم واقعی شیرازی است. دیگر مقصد سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس منزل رحیم هودی بود که در ابتدا مهدی رنجبر، معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس این پیشکسوت سینما، تئاتر و تلوزیون را هنرمندی با اخلاق برشمرد. وی دیگر ویژگی‌های هودی را سرزندگی و شادابی دانست و افزود: در مصاحبت با این استاد تئاتر فارس کسی از بیان رحیم هودی خسته نمی‌شود؛ هودی از انسان‌های نیک روزگار است که مورد توجه همه قرار می‌گیرد. همچنین سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس رحیم هودی را حامی و پشتیبان مجموعه فرهنگ و هنر معرفی کرد و گفت: تدابیر رحیم هودی راهگشای مسئولان فرهنگی و هنری استان فارس است.همچنین هودی با توجه به سالن تئاتر دبیرستان نمازی شیراز از پی‌گیری بازسازی این تماشاخانه تاریخی خبر داد و خواستار اختصاص یکی از بناهای مجموعه زندیه برای ایجاد تماشاخانه‌ای به نام شیراز شد. یوسفی‌نژاد، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس این نوید را داد که اسکلت و سازه بخشی از این تالار آماده نصب شده است و در مذاکره با معاون استانداری فارس برای تابلو برق و تخریب خانه مجاور اقدامات لازم انجام گرفته است. وی اولویت استاندار فارس را تحول عمرانی عنوان کرد و افزود: در حوزه عمرانی همه حوزه‌ها برای تبادار از اهمیت برخوردار است و پی‌گیری می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی