[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ثبت معاملات طلا الزامی شد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اقتصادی از موافقت کمیسیون متبوعش با شفاف‌سازی نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا خبر داد.
وی گفت: در صورتی عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا اعمال خواهد شد که فعالان صنعت طلا اعم از طلافروشان، بنکداران، تولید‌کنندگان و واردکنندگان طلا معاملات خود را در سامانه‌ای که سازمان امور مالیاتی برای این منظور ایجاد کرده است، ثبت کنند. عدم ثبت معاملات به منزله لغو پروانه و مجوز فعالیت آنان خواهد بود‌. 
رحیم زارع در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص جلسات کمیسیون اقتصادی درباره بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مشهد مقدس گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس طی جلسات فشرده در مشهد با حضور تقوی‌نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در حال بررسی موادی از لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسات فعالان بخش خصوصی دغدغه‌های مالیاتی خود را بیان می‌کنند و با لحاظ نظرات کارشناسان مالیاتی و اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و همچنین فعالان بخش خصوصی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در حال بررسی است.
زارع در خصوص مالیات بر ارزش افزوده طلا گفت: در این نشست اعضای کمیسیون اقتصادی موضوع مالیات بر ارزش افزوده طلا را بررسی کردند که بر‌اساس آن خرید و فروش طلا شفاف می‌شود.
وی در این رابطه افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی موافقت کرد که مالیات بر ارزش افزوده با نرخ 9درصد، از اجرت ساخت طلا و سود فعالان صنعت اخذ شود. درصورتی‌که مصوبه نهایی کمیسیون اقتصادی در صحن علنی مجلس مصوب و به تأیید شورای نگهبان برسد، این مصوبه لازم‌الاجرا خواهد شد. عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا در صورتی اعمال خواهد شد که فعالان صنعت طلا اعم از طلافروشان، بنکداران، تولید‌کنندگان و واردکنندگان طلا معاملات خود را در سامانه‌ای که سازمان امور مالیاتی برای این منظور ایجاد کرده است، ثبت کنند.
زارع در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: خرید و فروش طلا خارج از سامانه مورد نظر ممنوع است و بر‌اساس نظر کمیسیون اقتصادی مجلس، پروانه و مجوزهای قانونی واحدهایی که معاملات خود را در سامانه ثبت نکنند، باطل می‌شود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: واحدهایی که به این توافق که بین مجلس و صنعت طلا منعقد شده پایبند نباشند مشمول جریمه‌ای معادل 9درصد قیمت اصل طلای معامله شده می‌شوند و این جریمه قابل بخشش یا تخفیف نیست. نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این نشست علاوه‌بر رئیس سازمان امور مالیاتی و مسئولان و کارشناسان وزارت اقتصاد و مرکز پژوهش‌های مجلس، درستی، نایب رئیس اتاق اصناف تهران و جعفریان مشاور اتاق اصناف و همچنین نمایندگان اتاق بازرگانی حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی