[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن داراب: حمایت از کالای ایرانی با مدیریت جهادی میسر است ، روزنامه شیراز نوین

محمد‌هادی میزان، مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب با گرامیداشت سالروز تأسیس نهاد بنیاد مسکن و همچنین سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام راحل اظهار داشت: سال حمایت از کالای ایرانی سال تداوم افتخار‌آفرینی با تأکید‌بر مدیریت جهادی و محرومیت‌زدایی است‌.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، میزان  گزارشی از فعالیت‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در این شهرستان ارائه داد و گفت: پرداخت ۱۷۶‌فقره وام حوادث شهری ۳۰‌میلیون تومانی با اعتبار بالغ بر ۵۳‌میلیارد ریال و پرداخت یک هزار و ۱۸۵‌فقره وام تعمیری شهری و روستایی با اعتبار بالغ بر ۴۵‌میلیارد ریال و همچنین پرداخت ۳۸۰‌فقره وام حوادث ۲۰‌میلیون تومانی روستایی با اعتباری بالغ بر ۷۶‌میلیارد ریال در سال گذشته در این شهرستان دنبال شده است.
میزان، محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی را با توجه به شعار سال و حمایت از کالای ایرانی در راستای اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی  اولویت امسال بنیاد مسکن در این شهرستان برشمرد و گفت: در سال گذشته در راستای محرومیت‌زدایی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی ۲۸‌فقره وام مقاوم‌سازی ۱۸‌میلیون تومانی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال و همچنین ۱۱۹‌فقره تسهیلات بلاعوض به متقاضیانی که از تسهیلات مقاوم‌سازی استفاده کرده‌اند با اعتباری بالغ بر ۳‌میلیارد و ۵۷۰‌میلیون ریال اعطا شده است.
 میزان از پرداخت ۱۲۱‌فقره تسهیلات بلاعوض به متقاضیانی که از تسهیلات حوادث ساخت استفاده کرده‌اند خبر داد و گفت: این تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۶‌میلیارد و پنجاه میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
 مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب در ادامه از تکمیل و اتمام ۳۰‌واحد باقیمانده از پروژه ۹۰‌واحدی نارنجستان با اعتباری بالغ بر ۳‌میلیارد و ۶۰۰‌میلیون ریال خبر داد و گفت: آغاز اجرای ساخت پروژه مسکونی ۳۰‌واحدی امام سجاد (ع) در شهرک حضرت امام سجاد و اختصاص ۲۰‌میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون ریال از اعتبارات سه درصد نفت و گاز جهت بهسازی روستاها و همچنین اختصاص یک هزار تن قیر مشارکتی جهت آسفالت معابر ۳۷‌روستای این شهرستان به متراژ ۱۴۲‌هزار متر‌مربع از عملکردهای بنیاد مسکن در سال گذشته است.
میزان همچنین از اختصاص ۳‌میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های هادی در روستاهای اکبرآباد‌، محمد‌آباد‌، شهرک ثارا... و روستای دوبان خبر داد. 
به گفته مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب در سالی که گذشت ۳‌میلیارد ریال اعتبار جهت بازسازی تأسیسات زیربنایی روستایی خسارت‌دیده از سیل سال ۹۵ در روستاهای لایزنگان نوایگان و برگان اختصاص یافته است. وی از اجرای طرح‌های بهسازی در ۲۴‌روستای شهرستان داراب با اعتبار بالغ بر ۳۱‌میلیارد و ۸۸‌میلیون ریال و واگذاری ۴۰۰‌فقره زمین به جوانان فاقد مسکن و واجد شرایط در روستاها به مساحت ۱۲۰‌هزار مترمربع خبر داد و گفت: در سال گذشته ۷۵۹‌سند  روستایی و شهری در این شهرستان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان داراب صادر شده است.
میزان  همچنین از تملک اراضی ملی در روستاها در راستای توسعه مسکونی روستایی به میزان ۵۰‌هکتار صدور اسناد تملکی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان داراب به متراژ ۱۹۱‌هکتار و صدور بیمه‌نامه به تعداد ۱۷۳‌فقره برای واحدهای مسکونی این شهرستان خبر داد و گفت: تهیه بازنگری طرح‌های هادی در ۱۰روستای شهرستان داراب با اعتباری بالغ بر ۲‌میلیارد و دویست و شانزده میلیون ریال پیگیری شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی