[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

استقبال ۱۰۰ درصدی مالایایی‌ها از فیلم‌های ایرانی، روزنامه شیراز نوین

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی، از استقبال مالایایی‌ها و فروش ۱۰۰ درصدی فیلم‌های ایرانی خبرداد و گفت: بخش دوم افتتاحیه سینمای ایران در شهر پنانگ مالزی برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا، حبیب رضا ارزانی با اشاره به برگزاری بخش دوم جشنواره سینمای ایران در مالزی اظهار داشت: بخش اول این جشنواره به طور هم‌زمان در شهرهای کوالالامپور و پوتراجایا با حضور هنرمند برجسته کشورمان بهروز شعیبی برگزار شد.
وی گفت: بخش دوم اکران فیلم‌های سینمایی در مالزی قرار است(۶ مارچ-۱۶ اسفندماه) با حضور نرگس آبیار، نویسنده و کارگردان در شهر پنانگ مالزی افتتاح شود.
ارزانی با اشاره به استقبال قابل‌توجه از فیلم‌های ایران و فروش ۱۰۰ درصدی ظرفیت سالن‌های سینما افزود: خوشبختانه این استقبال برای فیلم‌های ایرانی کم‌سابقه بوده است؛ در مقابل استقبال از جشنواره سینمای ژاپن و فرانسه بین ۲۸ تا ۳۰ درصد گزارش شد. رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در مالزی بیان کرد: باید از این اتفاق به بهترین شکل ممکن برای معرفی ظرفیت‌های سینمای ایران بهره ببریم و بتوانیم در عرضه و فروش فیلم‌های ایرانی و انعقاد تفاهم‌نامه‌ها برای تولید فیلم‌های مشترک با مالزی برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم. وی افزود: افتتاحیه جشنواره فیلم‌های سینمایی ایرانی در شهر پنانگ طی مراسمی با حضور هنرمندان کشور مالزی و با نمایش فیلم «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار برگزار می‌شود.
ارزانی گفت: سخنرانی در مراسم افتتاحیه، نشست با سینماگران برجسته کشور مالزی و برگزاری کارگاه آموزشی درباره معرفی ظرفیت‌های سینمای ایران از جمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این هنرمند کشورمان است.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی افزود: در بخش اول جشنواره سینمای ایران نیز بهروز شعیبی، کارگردان سرشناس کشورمان با دبیر جشنواره فیلم‌های مالزی(فیناس) دیدار کرد و در دانشگاه MMU با کارگردان و تهیه‌کنندگان مالایایی در خصوص جلوه های سینمای ایران صحبت کرد.
وی بیان کرد: جشنواره امسال با هدف تقویت بیشتر روابط فرهنگی ایران و مالزی، معرفی ارزش‌های ملی، دینی و اخلاقی جامعه اسلامی ایرانی، ایجاد تعامل هنری بین کشورهای مسلمان از طریق ترویج فیلم و معرفی سینمای ایران برگزار می‌شود.
ارزانی اظهار داشت: فیلم‌های «هناس» محصول سال ۲۰۲۲، «حوض نقاشی» محصول سال ۲۰۱۳، «شیار ۱۴۳» محصول سال ۲۰۱۴، «بادیگارد» محصول سال ۲۰۱۶، «بدون قرار قبلی» محصول سال ۲۰۲۲ و «امروز» محصول سال ۲۰۱۴ در این جشنواره اکران خواهد شد. جشنواره فیلم‌های ایرانی ۲۰۲۴ از ۲۹ فوریه تا ۱۰ مارس در کشور مالزی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی و با حمایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و پشتیبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی