[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

حمایت از کالای ایرانی پشتوانه توسعه گردشگری باشد، روزنامه شیراز نوین

محمدابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس با بیان اینکه شعار حمایت از کالای ایرانی به نوعی شعار هرساله بخش گردشگری است گفت: باید از این شعار در سال جاری در جهت توسعه گردشگری و اجرایی‌شدن ایده اقتصاد مقاومتی در این حوزه استفاده کنیم.
محمدابراهیم فروزانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا درباره راه‌های تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی در حوزه گردشگری افزود: نامگذاری سال 1397 از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال حمایت از کالای ایرانی تدبیر هوشمندانه‌ای بود. 
وی به شعارهای مطرح‌شده در سال‌های گذشته به خصوص در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: شاید از مهمترین نقاطی که می‌توان در این زمینه روی آن برنامه‌ریزی کرد حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی باشد. 
معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس گفت: در حوزه گردشگری، کالای گردشگری به استفاده‌کنندگان داخلی و خارجی عرضه می‌شود و شاید هیچ بخش دیگری نباشد که هیچ کالای خارجی در آن وجود نداشته باشد لذا به نوعی، شعار حمایت از کالای ایرانی شعار هر‌ساله بخش گردشگری است. 
فروزانی گفت: حوزه گردشگری یک حوزه میان‌بخشی و به نوعی فرابخشی است، صنعت گردشگری نیز صنعتی به گستره کل جامعه و اجتماع ما است و همه افراد به نوعی درگیر موضوع صنعت گردشگری هستند. 
وی ادامه داد: فرهنگ، نحوه صحبت و برخورد، مناسک و آیین‌های ما به نوعی برای کسانی که از بیرون وارد شیراز و استان فارس می‌شود بیشتر از آثار شهری و معماری ما جذابیت دارد. 
وی اضافه کرد: برخورد و رفتار مناسب یک شهروند شیرازی و فارسی با یک خارجی خودش می‌تواند جذابیت ایجاد کند و بزرگترین بازاریابی است. معاون استاندار فارس با بیان اینکه بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف باید به توسعه صنعت گردشگری در استان کمک کنند، گفت: به خصوص در حوزه‌های زیرساختی، اقتصادی، بانکی و صدور مجوزها نیاز به همکاری دیگر دستگاه‌ها داریم. 
فروزانی افزود: یک شبکه‌ای از شهرها، روستاها و نقاط عشایری گردشگری در استان داریم که همه بخش‌ها باید به برنامه و موضوع توسعه گردشگری فکر کنند. 
وی ادامه داد: زمانی می‌توانیم گردشگری را به شکل تصاعدی توسعه دهیم که تمام دستگاه‌ها این موضوع را مربوط به خودشان بدانند و فکر نکنند متولی این موضوع دستگاهی به نام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. 
معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس گفت: این موضوع یک موضوع ملی است و نیاز به اراده همگانی دارد. 
فروزانی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی نیز کالاهای تولیدی می‌تواند به عنوان محصول فرهنگی، سوغاتی برای گردشگران باشد، اظهارکرد: امیدوارم شعار حمایت از کالای ایرانی، تلنگری به همه بخش‌ها باشد تا از این فرصت برای توسعه گردشگری استفاده کنند. 
وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با استفاده از شعار سال 1397، ایده اقتصاد مقاومتی و توسعه متوازن و پایدار را در حوزه گردشگری، صنایع دستی و حفاظت از آثار میراث فرهنگی اجرایی کنیم. به گزارش ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، سال 1397 را سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری کردند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی