[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

کمپ‌های نوروزی دائمی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین- پیمان کشاورز
 بیست‌و‌هفتمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز روز گذشته در محل شهرداری منطقه سه شیراز برگزار شد. در این جلسه که با هدف بررسی اقدامات شهرداری منطقه سه در طول ایام تعطیلات نوروز و همچنین بررسی مشکلات موجود برگزار شد علی ناصری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با اعلام عزم مجموعه شورا و شهرداری جهت حمایت از سرمایه‌گذاران و خیرین در راه سرمایه‌گذاری و مشارکت در توسعه منطقه ۳ شهرداری گفت: این منطقه به واسطه دارا بودن پتانسیل‌های تاریخی، مذهبی و فرهنگی نقش ویژه‌ای در جذب گردشگران برای کلانشهر شیراز ایفا می‌کند.
 این عضو شورای شهر با تأکیدبر استفاده از خرد جمعی در جهت شفاف‌سازی امور گفت: نقش مردم در تصمیم‌گیری‌ها بی‌بدیل است و توجه مسئولان به نظر و ایده‌های مردم‌ می‌تواند راهگشا باشد. ناظر شورا در شهرداری منطقه سه بر تداوم کارهای انجام‌گرفته در طول ایام نوروز تأکید کرد و گفت: باید پروژه‌های عمرانی در حال اجرا با سرعت پیگیری و تمام شود و عملیات عمرانی مربوط به پروژه‌های لازم برای رفع مشکلات مطرح‌شده در منطقه نیز هر‌چه سریعتر شروع شود. سیروس پاک‌فطرت، دیگر عضو شورا نیز در این جلسه با اشاره به تغییرات فراوان مدیریتی در این منطقه از سال ۶۸ تاکنون گفت: وجود ۱۰‌شهردار در طی این سال‌ها در این منطقه نشان از خصلت ویژه و اهمیت این منطقه از نظر مدیران بالادستی دارد. عضو کمیسیون سلامت شورای اسلامی شیراز ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت فعلی شهرداری منطقه۳ شیراز گفت: اتفاق ویژه در نوروز امسال در این منطقه رایگان بودن اقامت در کمپ زیباشهر بود که به همین دلیل مورد استقبال ویژه از سوی مسافران قرار گرفت تا جایی که برخی مواقع نزدیک به ۱۵۰۰چادر از سوی مسافران در این کمپ مورد استفاده قرار گرفت. 
وی افزود: باید این کمپ را از حالت موقت نوروزی بیرون آورده تا در طی تمام ایام سال به‌عنوان کمپ به مسافران و گردشگران خدمات ارائه دهد و این اتفاق باید در مناطق دیگر مانند باغ جنت هم روی دهد. فرود بذرافشان، شهردار منطقه سه نیز در این نشست با اشاره به خدمات گسترده ارائه‌شده توسط این منطقه در ایام نوروز گفت:کمپ زیباشهر در شبانه‌روز پذیرای هفت تا هشت هزار نفر مسافر بود که البته این حجم استقبال مشکلاتی را نیز به همراه داشت که با پیگیری‌های انجام‌شده نیروهای این سازمان به طور ۲۴ساعته به ارائه خدمات در این کمپ پرداختند. 
وی افزود: در طول این ایام با کمک سازمان منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نسبت به احیای بسیاری از بولوارهای فاقد گلکاری در منطقه پرداختیم. شهردار منطقه سه شیراز در ادامه خواستار توجه ویژه اعضای شورای شهر به مسائل و مشکلات موجود در منطقه و تلاش جهت رفع مشکلات ساکنان شد. گفتنی است در این جلسه اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز ضمن بررسی مشکلات مطرح‌شده قول مساعدت و همکاری پیرامون برطرف‌ کردن نواقص موجود دادند که رفع مشکلات تملک پلاک‌های موجود در راه توسعه تونل‌های سعدی و اتصال آن به جاده خرامه، اتمام ترمینال مسافربری منطقه سعدی و اورژانس آتش‌نشانی، تجهیز سردخانه آرامستان احمدی، کانال‌کشی فاضلاب و رفع مشکلات زیست محیطی، مقاوم‌سازی بافت‌های موجود در آرامگاه سعدی، اکبرآباد و رکن‌آباد، ساماندهی افاغنه ساکن در منطقه، احداث درمانگاه رکن‌آباد و تغییر اداره اماکن فرهنگی ادبی همچون حافظیه و سعدیه به هیئت امنایی از جمله موارد مهم مطرح شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی