[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

تداوم عمران و توسعه روستایی در سال حمایت از کالای ایرانی ، روزنامه شیراز نوین

عطاا... زمانی، مدیر‌کل بنیاد مسکن استان فارس به عنوان سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با گرامیداشت سالروز تأسیس نهاد بنیاد مسکن و همچنین با گرامیداشت سالروز صدور فرمان تاریخی امام (ره) و افتتاح حساب 100 امام راحل بیان داشت‌: عمران و توسعه روستایی امسال با حمایت از کالای ایرانی و  مدیریت جهادی تداوم می‌یابد‌.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، زمانی حمایت از کالای ایرانی، توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی را از اولویت‌های اساسی مدیریت جهادی بنیاد مسکن در سال جاری دانست و گفت‌: حمایت از کالای ایرانی همواره در بنیاد مسکن مورد تأکید بوده است، امسال نیز همه برنامه‌ریزی‌ها برای استفاده از مصالح ایرانی و ملزومات ساخت داخل کشور در طرح‌های مسکن شهری روستایی دنبال می‌شود.
مدیر‌کل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در سال گذشته و با بیان اینکه در استان فارس 2هزار 376‌روستای بالای 25‌خانوار وجود دارد گفت‌: در سال 96 همه این روستاها دارای طرح هادی شده است.سال گذشته در بیش‌از یک هزار روستای استان عملیات اجرایی طرح هادی با هزینه‌کرد 70‌میلیارد تومان آغاز شده است.
زمانی با بیان اینکه تاکنون 264‌هزار جلد سند روستایی در استان فارس صادر شده است گفت:  63.7درصد املاک روستایی استان فارس اکنون سند مالکیت دارد،  در شهرهای زیر 25هزار نفر نیز تاکنون 23هزار و 900جلد سند صادر شده است، امسال نیز 3هزار جلد سند روستایی و 4هزار و 400جلد سند شهری در استان فارس صادر می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه تاکنون 89 هزار و 500 قطعه زمین به روستاییان واگذار شده و 21.5درصد خانوارهای روستایی از خدمات واگذاری زمین بهره‌مند شده‌اند، گفت: در سال 97 نیز 2هزار قطعه زمین به متقاضیان واگذار می‌شود.
وی با اشاره به مقاوم‌سازی 225هزار و 264واحد مسکونی روستایی استان فارس که معادل 54درصد واحدهای روستایی استان است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما در سال 97 مقاوم‌سازی 14هزار و 800واحد روستایی است.
زمانی با بیان اینکه تاکنون 27هزار و 500واحد مسکن مهر که شامل 92درصد کل واحدهای مورد تعهد بنیاد مسکن استان فارس می‌شود تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است، اظهار داشت: 8درصد باقی‌مانده از مسکن مهر نیز مربوط به تعاونی‌های مسکن است که به دلیل عدم تأمین آورده متقاضی هنوز تکمیل نشده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه گفت: در دهه حساب 100 امام راحل که از 21فروردین‌ماه آغاز شده است بیش از 262میلیارد تومان پروژه مختلف از سوی بنیاد مسکن در حوزه روستایی و شهری در استان فارس افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود. وی اظهار داشت: اجرای طرح هادی در 32روستا، اهدای سند مالکیت در روستاهای سه شهرستان شیراز، فراشبند و زرین‌دشت از جمله برنامه‌های این دهه است. وی با بیان اینکه افتتاح 560واحد مسکونی شهری و کلنگ‌زنی 66واحد مسکونی دیگر با اعتبار بیش از 26میلیارد تومان از جمله پروژه‌های بنیاد مسکن فارس در دهه حساب 100 است، افزود: افتتاح پروژه مسکونی  408واحدی مرودشت، 102واحدی سلطان‌آباد شیراز، 30واحدی نارنجستان داراب، 30واحدی امام سجاد داراب، 36واحدی گلستان شیراز و 20واحدی خنج از جمله این پروژه‌ها است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی