[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

معاون استانداری فارس: مشکلات واحدهای تولیدی همچنان پیگیری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان در سال 97 نیز همانند سال‌های گذشته با جدیت دنبال خواهد شد.
یدالله رحمانی، در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: برهمین‌اساس، جلسه‌های کارگروه رفع موانع تولید استان در سال 96 به شکل منظم برگزار شد و در پایان این سال شاهد برگزاری 185‌جلسه این کارگروه بودیم.
وی ادامه داد: در این جلسات مسائل و مشکلات یک هزار و 155‌واحد صنعتی و تولیدی مورد بررسی قرار گرفت که این بررسی‌ها به رفع مشکل 701‌واحد منتهی شد.
رحمانی اظهار کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون نیز بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان در دستور کار قرار گرفت که طی سه جلسه برگزارشده در سال جاری مسائل حدود 10واحد تولیدی بررسی شد.
وی ادامه داد: گزارش سیستم بانکی و دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید استان نیز حاکی از آن است که سال گذشته از محل 30هزار میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته‌شده برای اجرای طرح رونق تولید در کشور، بیش از 222میلیارد تومان به واحد تولیدی که طرح‌های آنها به تصویب رسیده پرداخت شده است. 
رحمانی بیان کرد: تقاضای 924‌واحد تولیدی استان از مجموع 2‌هزار واحد تولیدی که در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کرده بودند به تصویب کمیته‌های کارشناسی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید رسید و برای اخذ حدود یک هزار و 188‌میلیارد تومان تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده‌اند. 
وی گفت: از این تعداد 178‌واحد پس از تصویب سیستم بانکی مراحل عقد قرارداد و تکمیل مستندات را طی کرده و در نهایت 241‌میلیارد تومان تسهیلات به آنها پرداخت شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: در طرح رونق تولید علاوه‌بر مکانیزم پرداخت تسهیلات از طریق ثبت نام در سامانه بهین‌یاب، مکانیزم دیگری نیز پیش‌بینی شده که بر‌اساس آن سیستم بانکی به شکل مستقیم پرونده واحدهای کوچک و متوسط که مطابق با دستورالعمل‌های طرح رونق تولید درخواست تسهیلات دارند را مورد رسیدگی قرار داده و به طرح‌های واجد شرایط تسهیلات پرداخت می‌کند.
رحمانی افزود: تعداد طرح‌هایی که سیستم بانکی تاکنون به شکل مستقیم به آنها تسهیلات پرداخت کرده نیز یک هزار و 628‌طرح با بیش از 658‌میلیارد تومان تسهیلات پرداختی بوده است.
وی گفت: در مجموع می‌توان گفت که عملکرد طرح رونق تولید از محل منابع سال 96 و منابع سیستم بانکی بالغ بر 900‌میلیارد تومان بوده که به یک هزار و 800‌طرح واجد شرایط پرداخت شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی