[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن مرودشت: توجه به معیشت مردم در توسعه روستایی اولویت است ، روزنامه شیراز نوین

هوشنگ عظیمی مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت  با  گرامیداشت سالروز تأسیس بنیاد مسکن و همچنین با گرامیداشت سالروز صدور فرمان تاریخی امام (ره) و افتتاح حساب 100 امام راحل تأکید کرد: توجه به معیشت مردم و محرومیت‌زدایی در راستای توسعه روستایی در این شهرستان دنبال می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، عظیمی توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی را در راستای اقتصاد مقاومتی مورد تأکید قرار داد و گفت‌: با مدیریت جهادی و حمایت از کالای ایرانی در راستای اقتصاد مقاومتی محور فعالیت‌های امسال بنیاد مسکن ترسیم شده است‌. 
عظیمی با بیان اینکه در سال گذشته بنیاد مسکن محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی را در این شهرستان تداوم بخشیده است به بیان عملکردهای عمران روستایی و محرومیت‌زدایی در شهرستان مرودشت پرداخت و گفت: اجرای آسفالت به متراژ 54هزار 754‌مترمربع و اجرای، بیس به متراژ 3هزار 306‌مترمربع در سطح روستاها و همچنین اجرای موزاییک به متراژ یک هزار و 10‌مترمربع و اجرای جدول به متراژ 353‌مترمربع در این شهرستان در سال گذشته انجام شده است.
به گفته عظیمی، بنیاد مسکن در سالی که گذشت در راستای اجرای ماده 4قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن تعداد 588جلد سند روستایی و شهری صادر و تحویل متقاضیان کرده است. از این تعداد 475جلد سند مربوط به روستاها و تعداد 131جلد سند مربوط به شهرهای زیر 25000نفر جمعیت است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت در ادامه از واگذاری تعداد 189قطعه زمین مسکونی در روستاهای شهرستان به افراد واجد شرایط با اولویت زوج‌های جوان، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی جهت ساخت‌وساز خبر داد و گفت: در سالی که گذشت همچنین 250فقره تسهیلات مقاوم‌سازی 180میلیون ریالی با نرخ 5درصد به متقاضیان اعطا شده است.
وی از پرداخت 235فقره تسهیلات احداثی و تعمیری روستایی و شهری، پرداخت 56فقره 200میلیون ریالی، 31فقره تسهیلات احداثی شهری 300میلیون ریالی و 148فقره تسهیلات تعمیری روستایی 40میلیون ریالی  جمعاً به مبلغ 26میلیارد 420میلیون ریال خبر داد.
عظیمی در ادامه گفت: بنیاد مسکن تعداد 7فقره تسهیلات 20میلیون ریالی قرض‌الحسنه به مبلغ 140میلیون ریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرد و تعداد 54وام بلاعوض 30میلیون ریالی به مبلغ یک میلیارد و 620میلیون ریال نیز به خانوارهای واجد شرایط پرداخت کرده است. 
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت گفت: میزان 12هکتار از اراضی ملی مجاور روستاهای این شهرستان در سالی که گذشت با اولویت قابلیت تفکیک و واگذاری به متقاضیان روستایی شناسایی و تملک شده است. عظیمی همچنین بیان کرد: در سالی که گذشت اسناد ۶۸/۶هکتار از اراضی تحت تملک، با همکاری ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک شهرستان به نام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صادر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی