[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

کفاشیان اَلکش را آویخته و نمی‌تواند به فوتسال کمکی کند!، روزنامه شیراز نوین

رییس پیشین کمیته فوتسال گفت: وضعیت کنونی فوتسال انگیزه را از مربیان،‌ بازیکنان و مالکان باشگاه‌ها گرفته است و باید فکری اساسی درباره این رشته شود.
در چند هفته گذشته بحث برگزاری مجدد مسابقات جام حذفی فوتسال در رده سنی زیر 23‌سال مطرح شده و قرار است این مسابقات در اردبیهشت‌ماه برگزار شود. شکل برگزاری این مسابقات آن هم با تنها هشت تیم با انتقادهای فراوانی از سوی برخی اهالی فوتسال مواجه بوده و بسیاری اعتقاد دارند برگزاری این مسابقات هیچ کمکی به رشد فوتسال نخواهد کرد.
صادق درودگر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره این موضوع، اظهار داشت: جام حذفی باید برگزار شود. ما 10 الی 15‌سال پیش این مسابقات را برگزار می‌کردیم. متأسفانه الآن شرایط فوتسال به نحوی شده است که گذشته آن، آینده این رشته شده. یعنی شرایطی که در 10 الی 15‌سال پیش در این رشته وجود داشت، تازه قرار است در آینده اتفاق بیفتد.
وی ادامه داد: در گذشته ما با افزایش تیم در لیگ برتر مواجه بودیم و هر روز برای شرکت در مسابقات پیشنهادات جدیدی به ما می‌شد. در آن زمان پخش مستقیم داشتیم و حتی مبالغ دریافتی بازیکنان فوتسال از والیبال و بسکتبال بیشتر بود، اما الآن به نحوی شده است که بازیکنان این رشته خرج ایاب و ذهاب می‌گیرند! این نشان می‌دهد فوتسال چطور مدیریت می‌شود. ما در کشور مدیریت طلایی، نقره‌ای و مفرغی داریم که متأسفانه الآن در فوتسال ما مدیریت مفرغی حاکم است! اکنون قهرمان لیگ برتر مشکل دارد، نایب قهرمان می‌خواهد کنار بکشد، در مورد گیتی‌پسند هم حرف و حدیث زیاد است. شرایط به نحوی شده است که عدم امنیت در فوتسال وجود دارد و بازیکنان و کادرفنی از باشگاه‌های خود مطمئن نیستند.
رییس پیشین کمیته فوتسال در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات جام حذفی در رده زیر 23‌سال تصریح کرد: این مسابقات بیشتر شبیه لیگ «محله» است. ضمن اینکه در آغاز فصل جدید لیگ برتر هم چند مسابقه برگزار نخواهد شد. این نشان می‌دهد که کفاشیان نمی‌تواند به‌عنوان رییس فوتسال فعالیت کند. او اَلکش را آویخته و هیچ ذوق، شوق و انگیزه‌ای برای این پست ندارد. کفاشیان هست که فقط باشد و به دنبال تغییر، گسترش و ترمیم فوتسال نیست. او چون کاری در فدراسیون ندارد،‌ باید در فوتسال باشد و فقط به مالزی برود و بیاید. کفاشیان آخر بازنشستگی‌اش است و دارد از زندگی لذت می‌برد!
درودگر افزود: اگر خاطرتان باشد او در اواخر دوران ریاستش در فدراسیون فوتبال گفت،‌ می‌خواهم چهار سال دیگر در فدراسیون بمانم،‌ چون خیلی خوش گذشته است! این نشان می‌دهد که هدف او خدمت نیست. وضعیت کنونی فوتسال انگیزه را از مربیان،‌ بازیکنان و مالکان باشگاه‌ها گرفته است. متأسفانه هیچ‌کس هم روی این مشکلات حساسیتی ندارد و این آدم را آزار می‌دهد. شما نگاه کنید شمسایی آقای گل جهان بود و در موضوع از دست رفتن این عنوان، صدای همه درآمد، به جز کفاشیان. چون اصلاً برای او اهمیتی نداشت.
وی در مورد بحث حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها نیز یادآور شد: باید شرایط و برگزاری لیگ برتر به نحوی باشد که باشگاه‌ها بتوانند از محل برگزاری مسابقات، درآمد داشته باشند. به طور مثال باید حق پخش مرتب وجود داشته باشد، نه اینکه هر چند وقت یک‌بار یک بازی را نشان بدهند. برگزاری مسابقات به‌گونه‌ای شده است که مالکان باشگاه‌ها دیگر میل و رقبتی برای حضور در فوتسال ندارند. این مشکلات هر روز هم بدتر می‌شود. اگر دقت کنید فوتسال ما در چند سال گذشته سیر نزولی داشته است و هیچ امیدی هم به بهبود آن نیست. مربیان و بازیکنان ملی‌پوش ما هم بیرون مانده‌اند به نظرم هیئت رییسه فدراسیون و تاج باید یک فکر اساسی به حال فوتسال کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی