[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

مرگ کوهنورد تنها درارتفاعات دراک، روزنامه شیراز نوین

با تلاش 3‌روزه گروه امداد و نجات کوهستان سازمان آتش‌نشانی جسد کوهنورد میانسال یافت و از ارتفاعات جنوبی دراک به سطح زمین منتقل شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی‌، در‌پی تماس خانواده یک کوهنورد با سامانه 125 مبنی بر مراجعت نکردن وی پس از ساعت‌ها کوهنوردی به منزل، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز ساعت‌14:00 روز سه‌شنبه‌21‌فروردین‌ماه زنگ گروه ویژه امداد و نجات کوهستان از ایستگاه‌های 4 و 17 را به صدا در آورد و آتش‌نشانان بلافاصله با تجهیزات ویژه نجات بسوی محل اعلام شده در ارتفاعات دراک حرکت کردند.
مصطفی صفری فرمانده گروه امداد و نجات کوهستان در این باره گفت: کوهنورد میانسال روز دوشنبه عازم ارتفاعات دراک شده و در‌پی گرفتار شدن در ارتفاعات و گم شدن وی دچار حادثه شده بود که خانواده وی باابراز نگرانی از نیروی انتظامی ‌و سازمان آتش‌نشانی برای یافتن وی درخواست کمک کرده بودند.
وی ادامه داد: آتش‌نشانان در روز اول و در شرایط بسیار سخت در ارتفاعات کوه به جستجو پرداختند که به نتیجه نرسیده و ناچار پس از ساعاتی به ایستگاه بازگشتند و با روشن شدن هوا بار دیگر و در دو روز متوالی عملیات جستجو را از سر گرفتند و پس از ساعت‌ها تلاش، عاقبت در ظهر روز‌پنجشنبه جسد مرد گمشده را در ارتفاعات جنوبی یافتند.
صفری افزود: آتش‌نشانان به کمک عوامل هلال احمر جسد مرد میانسال را بعد از کاور کردن بر روی برانکارد فیکس کرده و بعد از ساعت‌ها پیاده روی به پایین کوه انتقال داده و به نیروی انتظامی‌تحویل دادند.
کارشناسان سازمان آتش‌نشانی علت مرگ کوهنورد را نا‌آشنایی با مسیر و سقوط از ارتفاع اعلام کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی