[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

کار هیئت‌های رسیدگی به تخلفات کارکنان و هسته‌های گزینش، به نوعی کار قضاوت است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش استان فارس در آیین تکریم از عباسی، مدیر پیشین هسته گزینش و معارفه صابری مدیر جدید هسته گزینش آموزش و پرورش استان فارس اظهار داشت: وظیفه خود می‌دانم در مرحله اول از خدمات آقای عباسی تقدیر و تشکر و برای آقای صابری دوست و همکار قدیمی خودم در سمت جدید آرزوی توفیقات الهی نمایم.
دین ما پیشروتر از منویات حقوق بشری است
وی گفت: کار ما در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و هسته‌های گزینش دقیقاً همان کار قضاوت است. ما قبول داریم انسان وضعیتی دارد که مطابق با آن وضعیت یا ممکن الخطاست یا جایز الخطاست. با دیده اغماض به مسائل نگریستن بسیار بجاست. دین ما  پیشروتر و مطابق با منویات آن حقوق بشری است که همه جهان داد آن را سر داده است. منتها در راستای سالم‌سازی محیط باید اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام داد تا حق و حقوق سایرین تضییع نگردد. هاشمی افزود: در هر جامعه افراد ناسازگار و هنجارشکن وجود دارند. برخورد با هنجارشکنان زمینه سلامت و بهبودی اشخاص و جامعه را فراهم‌ می‌آورد. گزینش‌ها و هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری هم در همین راستا گام برمی‌دارند. متأسفانه در کارمان هیچ عنصر تشویقی نداریم. کسی هم که به ما مراجعه می‌کند تشویق نمی‌شود و مطمئناً مجازاتی خواهد شد و دافعه بسیار شدیدی برای این پست بوده و هست. دوست داریم در جلسات اینچنینی تکریم و تشویق همکارانمان به طور اساسی انجام شود تا مردم متوجه شوند و کارمان هم زیرسوال نرود. 
عملکرد هیئت‌ها و هسته‌های گزینش نقد شود
این مقام مسئول در آموزش و پرورش فارس تأکید کرد: قطعاً در کاری که ما حضور داریم اثرات ناگوار و سوءرفتارها و نگرش‌ها به کار ما وجود دارد و سنگینی کار را برای ما مشکل می‌سازد و این مهم باید مدنظر مسئولان امور باشد.‌ هاشمی تصریح کرد: باید کارهای ما در هیئت‌های رسیدگی و هسته‌های گزینش به نوعی بررسی و ارزیابی شود؛ چراکه کار ما در راستای سالم‌سازی جامعه است و جامعه‌ای که می‌خواهد نسل آینده خوبی بار آورد، باید با آمادگی‌های لازم به مسائل ورود کند. قطعاً اگر گزینش خوبی صورت بگیرد شاهد بروز تخلفات کمتری در سطح جامعه خواهیم بود.
تخلفات کارکنان آموزش‌وپرورش از دیگر دستگاه‌ها کمتر است
 قطعاً افرادی که برای شغل شریف معلمی گزینش درست شوند، در آینده نیز شاهد بروز کمترین تخلفات در این قشر شریف هستیم. وی خاطرنشان کرد: علت بسیاری از خطاهایی که توسط کارکنان اداری صورت می‌گیرد، بی‌اطلاعی از قانون و مقررات موجود در این زمینه است و آموزش‌های ما هم متأسفانه ضعیف بوده‌اند. من از حوزه روابط عمومی اداره‌کل گلایه می‌کنم که امکان برقراری ارتباط بیشتر بین هیئت با کارکنان اداری ادارات و مجموعه‌های اداری استان را فراهم نکردند و در ارتباط با بسته آموزشی، ما توقع داریم بتوانیم توافقات و تعاملاتی  با اساتید و همکاران خود در حوزه‌های گوناگون کاری داشته باشیم. ما سلسله جلساتی در دانشگاه‌ها و مراکز تربیت معلم داشته‌ایم و توقع داریم مدیران ادارات نواحی و شهرستان‌ها و مناطق استان هم سلسله  جلسات آشنایی با قانون و مقررات اداری و تخلفات کارکنان برگزار کنند تا از این طریق بتوانیم شاهد بهبود وضعیت کاری و سلامت محیط کاری در بین کارکنان اداری باشیم.
مدیران، کارکنان خود را با مسائل اداری و حقوقی آشنا کنند
رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش فارس گفت: صندوقی هم باید باشد که افراد شکایت‌ها و انتقادها و طرح‌های خود را برای هیئت‌های رسیدگی به تخلفات کارکنان اداری ارسال نمایند. متأسفانه جای  آموزش‌های اداری و نقد و بررسی عملکردی در حوزه‌های گوناگون آموزش و پرورش استان فارس خالی است. حتی در جلسه شورای سلامت اداره کل مقرر شد در محفل انس کارکنان اداری بیاییم و مطالبی بیان کنیم. ما حاضریم بین کارکنان اداری مطالبی بیان کنیم و هزینه‌ای هم نمی‌خواهیم و هدفمان این است که موارد لازم و ضروری به کارکنان گوشزد شود تا آنان به کار خود و قانون مقررات پیرامونی شغل مورد تصدی خود بیش از گذشته آشنا شوند. 
این حقوق‌دان در پایان اظهار داشت: آقای عباسی مدیر سابق هسته گزینش تعامل بسیار خوبی با هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان در سطح استان داشت و ما از عملکرد وی راضی بوده و برای او که بازنشسته شده، آرزوی توفیقات الهی و سلامتی بیش از پیش داریم. همچنین برای آقای صابری که دوست و مدتی همکار قدیمی ما در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان آموزش و پرورش استان فارس بود و ما جز خوبی و خیر از او چیزی ندیده‌ایم آرزوی توفیقات الهی در سمت جدید داریم و مطمئن هستم کماکان موفق و همچنان مثل آقای عباسی که در کارش موفق بود پیروز و مؤید خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی